ua en ru

"Культурні" санкції: у мережі розповіли, як Україна позбувається російського впливу

"Культурні" санкції: у мережі розповіли, як Україна позбувається російського впливу Колаж (РБК-Україна)

У країні стали вибірково ставиться до російського контенту

У 2017 році в Україні ввели не тільки економічні санкції проти Російської Федерації, але і "культурні". У травні 2017 року Петро Порошенко підписав указ про введення в дію санкцій проти ряду російських IT-компаній. Обмеження стосувалися Mail.Ru Group, і в кінці травня в Україні заблокувала доступ до соціальних мереж "Вконтакте" і "Однокласники", а також сервісів "Яндекса" і антивірусним компаніям "Лабораторія Касперського" і DrWeb. Про це повідомляє "Слово і діло".

Через два місяці аудиторія "ВКонтакте" в Україні, становила 9,8 млн осіб, скоротилася до 3,8 млн неуникальных візитів з комп'ютерів в день (на 68%). Відвідуваність "Однокласників" впала на 64% – з 4,6 млн до 1,6 млн візитів в день. Падіння відвідуваності інтернет-порталу yandex.ua досягло 65% – з 5,9 млн до 2 млн візитів в день. Кількість щоденних візитів зменшилася з 4,9 млн до 2,2 млн.

Після того, як провідні провайдери заблокували російські соцмережі, українці стали масово переходити на Facebook, а український підрозділ Mail.Ru закрилося.

Торкнулися "санкції" і російських артистів. Гучний скандал розгорівся навколо російської співачки Юлії Самойлової, яка повинна була виступати від РФ на Євробаченні в Україні, однак 22 березня СБУ на три роки заборонила їй в'їзд на територію нашої країни з-за незаконного виступи в Криму.

"Культурні" санкції: у мережі розповіли, як Україна позбувається російського впливуІнфографіка (ru.slovoidilo.ua)

Організатори Євробачення пропонували організувати виступ Самойлової по відеозв'язку. Але ні в Україні, ні в Росії цю ідею не підтримали. У підсумку РФ відмовилася від участі в конкурсі і від його трансляції. Хоча українська сторона пропонувала надіслати іншого представника.

Через місяць українські прикордонники висадили з потяга, що прямував з Москви в Київ, російську співачку українського походження Лоліту Мілявську. Причиною таких дій стала заборона на в'їзд в Україну з-за незаконного відвідування в 2015 році анексованого Криму. До цього вона була впевнена, що такі дрібниці, як виступ на окупованій території, ніяк не відіб'ються на її касові збори в Україні.

У травні СБУ заборонила в'їзд в країну сімом одіозним діячам російської культури, які неодноразово підтримували російську агресію: режисерові Микиті Михалкову, гумориста Михайла Задорнова, акторам Олексію Паніну, Ірини Алфьорової, Леоніда Ярмольника, співачці Надії Бабкіної.

До липня список любителів виступати в Криму збільшився до 70 російських артистів, яким заборонили в'їзд в Україну на три роки.

Нагадаємо, що український журналіст яскраво осадив пропагандистів Кремля на ростб.