ua en ru

Кулуарна забудова: чому з киянами не узгоджують нові архітектурні проекти

Кулуарна забудова: чому з киянами не узгоджують нові архітектурні проекти Фото: Забудовники найчастіше воліють ставити жителів міста перед фактом (stroyobzor.ua)

На думку експерта, часто забудовникам достатньо заручитися однієї лише підтримкою столичної адміністрації

Дослідник архітектури та містобудування Володимир Хенгістов вважає, що у Києві є ряд будинків, які або вже знаходяться під загрозою знесення, або перебувають у "підвішеному стані", а їх потенційні забудовники зовсім не вважають за потрібне інформувати людей про свої далекосяжні плани. Про це експерт розповів Styler.

"Формула успіху", на думку дослідника, проста – забудовникам достатньо заручитися підтримкою столичної адміністрації.

Як виявилося, будь-яка історична будівля Києва, навіть якщо вона є пам'яткою архітектури та представляє історичну цінність, все одно перебуває під ризиком знесення.

За словами Хенгістова, часто знесення таких будинків відбувається через те, що забудовники мають важелі впливу на прийняття рішень в КМДА.

Як реультат, рішення про знесення будівель і будівництво на їх місці спірного об'єкта, за словами дослідника, вирішується кулуарно і у вигляді негласного договору з "потрібними" людьми, а потім забудовник просто ставить жителів окремого району та міста перед фактом.

Незаконна забудова в КиєвіФото: За словами експерта, у Києві не існує культури громадських слухань (golosgromadu.info)

За словами Володимира, у європейських країнах обговорення, що проводяться муніципалітетом з жителями міста – повсякденна практика, а городяни мають досить широкі права, щоб впливати на рішення, які приймає адміністрація. На жаль, в Україні поки що все навпаки.

У Києві не існує культури громадських слухань взагалі та врахування думки місцевої громади зокрема.

На сьогоднішній день чи не єдине, що може "врятувати" той чи інший район Києва від незаконної забудови або знесення історичних будівель – це суспільний резонанс.

"У нас усі "будівельні процеси" відбуваються дуже швидко і часто несподівано: на місці історичних будинків в авральному темпі виганяються "коробки", якщо, звичайно, таке будівництво не викликає широкого резонансу і не зустрічає опору київської громади", - каже Володимир Хенгістов.

До речі, на київському Подолі одеська компанія Kadorr Group за адресою Андріївський узвіз, 14-16 почала будівництво багатоповерхового житлового будинку.