ru ua

Курс долара в лютому: експерт дав невтішний прогноз

Курс долара в лютому: експерт дав невтішний прогноз Фото: Віталій Носач/РБК-Україна

У лютому очікується девальвація гривні

У лютому курс долара може почати йти вгору, тим самим послаблюючи гривню. Про це повідомляє "Сьогодні", посилаючись на прогноз експерта Андрія Шевчишина.

За словами фінансового аналітика, в лютому відбувається традиційне зростання курсу долара, і 2019 рік не став винятком. При цьому, очікується, що в цьому році зростання долара не буде таким стрімким, як це було в попередні роки.

Експерт підкреслив, що в лютому гривня в середньому падає на 3,5% (виняток 2015 рік, коли було більше). Очікується девальвація гривні, але не більше ніж за 28,5 грн за долар. Українська національна валюта буде коливатися в межах 27,75-28,5 грн за долар США.

Шевчишин також розповів, що надходження коштів для фінансування виборів і активність нерезидентів будуть знижуватися. При цьому Національний банк України буде більше продавати, ніж купувати валюти на міжбанку. У той же час ринок насититься ліквідністю за рахунок того, що Міністерство фінансів буде погашати ОВДП.

Він також зазначив, що чинити тиск на гривню головним чином будуть два чинники: великий дефіцит зовнішньоторговельного балансу і зниження надходжень з митниці.

Варто зазначити, що сьогодні, 1 лютого, в обмінних пунктах курс долара в продажу знизився на 8 копійок до 27,69 гривень за долар, а купівлю - на 10 копійок до 27,45 гривень за долар.

Раніше повідомлялося, що Україна сьогодні, 1 лютого, повинна повернути Міжнародному валютному фонду близько 88,5 млн доларів.