ua en ru

У "ЛДНР" розгорнули кампанію з вербування місцевих "призовників" у ряди терористів

У "ЛДНР" розгорнули кампанію з вербування місцевих "призовників" у ряди терористів Фото: Бойовики "ЛДНР" (mykolaivka-rada.gov.ua)

Колишні українські військові комісаріати стали центрами із залучення населення до бойовиків

"ЛДНР" набирають нових найманців в ряди терористів. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Як розповів координатор групи "Інформаційне опір", нардеп Дмитро Тимчук, вербовочными центрами стали колишні українські військові комісаріати.

"Згідно "розпорядженням" ватажків "ДНР і "ЛНР" і Захарченко, і Плотницького "військкомати" дуже активно працюють з усіма підприємствами: як з так званими "державними", так і приватними. І це питання під жорстким контролем російських кураторів, командування російських військ", – розповів прес-секретар Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький.

Чоловікам призовного віку розсилають "повістки" з підконтрольних бойовикам "військкоматів". Крім того, у Луганську з'явилися білборди із закликом записуватися до лав терористів, а перехожим роздають пропагандистські листівки.

Зараз в 1-м і 2-м "армійських корпусах" "ДНР" і "ЛНР" – до 36 тис. бойовиків. До нового року чисельність планують збільшити до 42 тис. осіб.

Відео: Бойовики "ЛДНР" почали закликати в свої ряди місцеве населення (youtube.com/Радіо Свобода Україна)

"Протягом вересня-жовтня прихід і вербування серед місцевого населення і посилання російський найманців в обох корпусах взагалі становила близько 200-250 чоловік. При цьому йшли в середньому 130 чоловік в місяць. Тобто, нарощування йде досить невеликими темпами", – додав Тимчук.

Бойовики також розгорнули агіткампанію в інтернеті, де публікують відеоролики з обіцянкою речового забезпечення, триразового харчування і стабільного заробітку.

Повідомляється, що "пересічному" бойовика платять 15 тис. руб. (7 тис. грн), "сержантам" – до 13 тис. грн, "командиру роти" – 27 тис. грн, а "командиру бригади" - понад 50 тис. грн. При цьому найманці з РФ отримують в два рази більше.

"Те, що склад бойовиків молодіє, з місцевого населення - це факт. Однак, знову ж таки, навіть, скажімо, молоді мізки затьмарені російською пропагандою, дуже швидко стають на місце, коли бачать ставлення до себе не тільки з боку "командирів", але навіть з боку товаришів по "службі" з лав російських найманців", - зазначив Тимчук.

До речі, боєць АТО вразив визнанням про бойовиків Донбасу.