ua en ru

"Крижаний душ і яйце зі шкаралупою": українець розповів, в яких умовах сидять в китайському СІЗО

"Крижаний душ і яйце зі шкаралупою": українець розповів, в яких умовах сидять в китайському СІЗО Фото: СІЗО (pixabay.com-Falkenpost)

Від ізолятора можна відкупитися, сплативши 700 доларів за кожен день

Українець Максим Кривоніс, якого звинуватили в розбещенні малолітньої в Китаї, розповів, як потрапив у місцеве СІЗО та про умови тамтешнього перебування. Про це повідомляє "Експрес".

Чоловік повідомив, що відкупитися від увязнення в ізоляторі можна, якщо заплатити близько $700 за кожен день свого терміну. За словами українця, він знайшов роботу в школі англійської мови, у нього був контракт на рік.

"Подруга моєї дівчини вже два роки працювала в Китаї. Її знайомий китаєць, власник ресторану, шукав на роботу адміністратора, але тільки іноземця. Зарплату обіцяв 750 доларів. Також забезпечував робочою візою і всіма документами для легальної роботи. Я поїхав з нею. У мене була бізнес-віза на 30 днів, 800 доларів кишенькових. Але потрібно виїжджати з Китаю кожні 60 днів", -розповів Максим.

"Крижаний душ і яйце зі шкаралупою": українець розповів, в яких умовах сидять в китайському СІЗОФото: Душ у китайському СІЗО (facebook.com insidetime.org)

"Моя зарплата вже становила 12 200 і 1 800 юанів на квартиру. Тобто всього 13 тисяч юанів, це 1900 доларів. Графік роботи - 5 днів, 30 годин в тиждень. Плюс страховка і бонуси в кінці року і квитки додому в обидві сторони, забезпечення робочою візою. Як провів один урок з ученицею років восьми, замінював її вчительку. Після уроку через кілька годин в клас влетіло двоє китайців і мама цієї дівчинки. Накинулися на мене. З'ясувалося, дитина після уроку розповіла мамі, як ніби я зняв з неї штани в класі і торкався її. Після чого дав якісь білі таблетки", згадує українець.

Потім у поліції Максиму повідомили, що його бізнес-віза не дає право працювати в Китаї. Потім був допит, який тривав кілька годин. Незабаром Максиму сказали, що його чекає штраф у розмірі 1400 доларів.

"Мене перевели в місце тимчасового утримання. Згідно із законодавством, за порушення візового режиму на 30 днів. Це була камера 9 метрів на 5, в якій вже було по 20 китайців. Замість дверей - решітки, за ними ще одні, великі. Замість вікна - теж грати, тому в камері постійно протяг і холодно. Дві раковини для вмивання і для прання або миття посуду, туалет з маленькою перегородкою і душ з крижаною водою. Внизу по периметру дерев'яні шафки заввишки 20 сантиметрів для одягу, а зверху - можна спати. Сплять всі разом, тобто немає окремих місць", - розповів Кривоніс.

Харчування було жахливим, зазначив Максим.

"Стандартне харчування було таким: вранці рис у воді, де якийсь овоч плавав без смаку. Іноді туди кидали шматок китайського хліба чи яйце зі шкаралупою. На обід вже діставався рис з овочами в олії бо з шматочками м'яса. Вечеряли ми теж рисом. Після сніданку розвозять гарячу воду, дають лише кілька літрів, щоб помити посуд. Після обіду і вечері також, але трохи більше. Хтось один може навіть помитися або кілька осіб - помити голову", - поділився українець.

Максим пробув у СІЗО три тижні, а потім консул домігся в Управлінні поліції провінції дозвіл на телефонну розмову з ним.

"Міграційна служба провела мене прямо до літака в ланцюгах. Тепер п'ять років не можна в'їжджати в Китай за порушення міграційного законодавства країни. Зі школяркою правда з'ясувалася дуже швидко. Формально моя школа заплатила батькам дівчинки, щоб вони забрали свою заяву і заспокоїлися. Виявляється, в Китаї подставление іноземця - дуже популярний спосіб вибити чималі гроші. А якщо це ще й хтось зацікавлений, то гроші виб'ють обов'язково: з іноземця, або з того, хто його буде захищати", - сказав Максим.

Нагадаємо, що Савченко поскаржилася на умови в СІЗО.

Коротко про головне за 27 березня (video.rbc.ua)