Легальна музика: в мережі оприлюднили список з 6 сервісів на зміну піратським
Користувачам закритих EX.UA та FS.to запропонували альтернативу
У мережі з'явився список з шести різних сервісів, які замінять піратські сайти любителям музики. Серед них знайдуться як безкоштовні й дешеві, так і не дуже.
Після закриття піратських EX.UA та FS.to Еспресо.TV опублікував добірку легальних сайтів для прослуховування музики.
Apple Music
Компанія Apple розробила сервіс, який дає можливість для потокового прослуховування музики як користувачам iOS, так і власникам гаджетів з іншим програмним забезпеченням.
Сервіс Apple Music містить музичні новинки, а також композиції українських виконавців. У ньому є каталог подкастів на різних мовах тощо.
Однак за таке задоволення доведеться платити. В середньому вартість однієї пісні обійдеться в $2 (54 грн), а вартість альбому - $12 (324 грн). Також сервіс пропонує оформити місячну підписку за $4,99 для студентів, $9,99 – для персонального користування та $14,99 за сімейний доступ.
Перші три місяці користувач отримує можливість слухати музику безкоштовно.
У сервісі можна вибрати треки, щоб прослуховувати на пристрої в потоковому форматі, а також зберігати для офлайн-прослуховування.
Google Play
Сервіс Google має більш вигідні та доступні ціни на ті ж послуги, що дає Apple Music. Цей магазин доступний для Android та iOS. Формат музики - mp3, ціни нижчі ніж у Apple Music.
Перші три місяці Google Play також дає можливість слухати музику безкоштовно. Після цього вартість одного треку становить від 3 грн, альбому – від 12 грн, однак новий альбом обійдеться в 104 грн.
На Google Play легко знайти також українські пісні та альбоми вітчизняних виконавців. Є можливість оформити місячну підписку, вартість якої становить 59 грн/міс.
Soundcloud
Soundcloud – це одна з найпопулярніших, і що не менш приємно, безкоштовних платформ.
Це - побудована за принципом соцмережі веб-сторінка, яка дозволяє не тільки слухати музику, але і стежити за музичними вподобаннями відомих людей.
Кожна композиція в сервісі має унікальний URL, що дозволяє монтувати її в соцмережі та на інші сайти.
Soundcloud надає й платні послуги. Серед них, зокрема, збільшення обсягу завантажених композицій, розподіл музичних треків по групам і користувачам, створення трек-листів, а також більш детальна інформація про відтворені музичні композиції.
Deezer
Цей сервіс також надає безкоштовні послуги. Deezer дозволяє в потоковому форматі слухати записи найбільших лейблів на різних пристроях.
У бібліотеці цього сервісу міститься більше 40 млн ліцензованих треків, більше 2 млн альбомів, більше 30 тис. радіоканалів і більше 100 млн плейлистів.
На Deezer користувачі зможуть знайти чимало альбомів українських виконавців.
Щомісячна аудиторія сервісу сягає 16 млн користувачів, а також 6 млн передплатників.
Платна підписка обійдеться в 7 євро за один місяць, перший надається безкоштовно.
За цю плату надається можливість слухати музику в режимі офлайн, доступ до більшої кількості треків, і прослуховування улюбленої музики без перерви на рекламні аудіодоріжки.
Yandex.Музика
Сервіс від "Яндекс" дозволяє безкоштовно шукати та легально прослуховувати музичні композиції, альбоми та збірки музичних треків. Однак Yandex.Музика працює повністю безкоштовно виключно на комп'ютері.
Спеціальний додаток для смартфона має обмеження при безкоштовному використанні.
За суму від 79 гривень, сервіс не обмежує доступ до певних пісень і альбомів (як це відбувається у безкоштовній версії), що дозволяє слухати музику офлайн, блокує рекламу та надає кращу якість звуку.
Перший місяць використання платної версії безкоштовний.
Українські треки й альбоми наших музикантів з'являються на сервісі одночасно з офіційними релізами.
Крім іншого, він дозволяє, як і Soundcloud, вставляти треки в блоги та сторінки соцмереж, відправляти статистику Last.fm та імпортувати записи з власних плейлистів в соцмережу "ВКонтакте".
Napster
Майже 20 років тому ця файлообмінна пірінгова мережа стала першим популярним p2p-файлообмінним сервісом.
Napster дозволяв обмінюватися музичними файлами з іншими людьми, що призвело до звинувачень в порушенні авторських прав з боку музикантів.
У 2000 році Napster оприлюднив демо-версію пісні "I Disappear" групи Metallica за кілька днів до її офіційного виходу.
Відомі музиканти подали судовий позов на сервіс. У вересні 2008-го Napster був викуплений.
Зараз сервіс дозволяє слухати різножанрову музику на платній основі.
Користувач може оформити підписку за $5 в місяць, отримуючи можливість слухати радіо на основі списку улюблених артистів і завантажувати до 25 композицій на місяць для прослуховування офлайн.
Другий платний пакет послуг коштує $10 в місяць, проте це дає можливість прослуховувати та завантажувати необмежену кількість композицій.
Перший і другий тарифи можна спробувати на 14 і 30 днів безкоштовно.
До речі, адвокат розповів про долю ресурсу EX.UA.