ua en ru

Легендарному викладачу КПІ потрібні донори крові

Легендарному викладачу КПІ потрібні донори крові Фото: Аналіз крові

У Києві просять допомогти людині зі складним захворюванням крові

Син легендарного викладача КПІ просить про допомогу. Його батько Микола Анпілогов хворий важким захворюванням, через яке йому постійно потрібні донори крові третьої групи з позитивним резус-фактором. Завдяки студентам в Анпілогова були необхідні йому тромбоцити протягом 1,5 місяця, однак тепер йому знову потрібна допомога. При цьому син хворого зазначив, що фінансова допомога не потрібна, - тільки донори крові. Відповідне повідомлення з проханням про допомогу він опублікував на своїй сторінці в Facebook.

Він також вказав посилання, де можна перевірити, чи підійде донор для переливання.

"Багато хто з френдів знають або чули про мого батька, Анпілогова Миколу Георгійовича. Він входить у пантеон легендарних викладачів КПІ. Покоління випускників пам'ятають і будуть пам'ятати його. Хто проходив курс "Електричні машини", знають, що це не перебільшення. Йому потрібна ваша допомога. Потрібні донори тромбоцитів, тільки група крові 3+", - повідомив син викладача Андрій Анпілогов.

З кінця лютого Микола Анпілогов перебуває в Київській міській лікарні №9 у відділенні гематології.

"Одним словом - погано. Але він вирішив продовжувати боротися і тепер кожен день - це бій. Щоб продовжувати процедури, йому потрібні донорські тромбоцити. По суті, лише завдяки донорам він протримався півтора місяця та сильно просунувся у плані терапії", - зазначив Андрій.

Якщо тромбоцити не надходять в кров хворого більше 7 днів, - у нього відбувається кровотеча.

"В його стані критичним є постійні та планові дози тромбоконцентрату. Це складно. Складно так як:
- лікарня виписує направлення. Пошук донорів, паркан тромбоцитів, транспортація (а це ще те завдання) - все на сім'ї.
- у Києві лише один пункт надає безкоштовні послуги по забору тромбоцитів у донорів. Станція сильно завантажена. Решта >$150 за донора і якість їх роботи вкрай сумнівна.
- вкрай високі вимоги до донорів. Багато людей, охочих здати, відсівають ще до аналізу крові.
- необхідно приводити 2-3 людини в день, оскільки якщо один не підійде потрібен запасний варіант. А не рідко відсівають обох.
- тромбоцити живуть 5-6 днів. Їх можна заготовити в прок. Їх потрібно здати і ввести у вену в той же день. Два рази на тиждень", - написав Анпілогов.

"Студенти та співробітники з самого початку організували пошук донорів і сильно допомогли. По суті без них ми б не впоралися. Аж ніяк. Спасибі всім, хто допомагав і допомагає! З'явився величезний список донорів, якого вистачило майже на півтора місяця. Але він підходить до кінця... Багато відпадають через нещодавні хвороби, стан здоров'я та інші параметри. Нам критично потрібні донори, щоб продовжувати основну терапію", - написав син хворого.

Він також додав, що для зручності донорів намагаються робити все необхідне.

"Що потрібно від донорів:
- залишити свої контакти мені або Саші;
- ми зателефонуємо і розповімо, як та коли здати тромбоцити. Зв`язатися чи залишити контакти можна:
- Олександр Рябуха, чоловік моєї сестри, займається донорами - 067-2341226
- мій Facebook", - написав Андрій Анпілогов.

До речі, волонтер просить допомогти пораненим бійцям АТО в госпіталі.