ua en ru

"Літо йде два місяці": українцям дали прогноз на весну і літо 2019 року

"Літо йде два місяці": українцям дали прогноз на весну і літо 2019 року Фото: pixabay.com

Синоптик попередив про сильні морози в березні

Весна і літо 2019 року в Україні здивують нестандартною погодою. Метеоролог стверджує, що весна може бути затяжною і захопить початок літа. Про це повідомила завідувачка відділом кліматичних досліджень і прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Вазіра Мартазінова, передає "Укрінформ".

"Планувати відпустку краще в наступному році на липень-серпень. Можна і на вересень, але не виключено, що він буде досить непередбачуваним. Однак все, безумовно, залежить ще й від того, в якій країні люди планують відпочивати", - сказала Мартазінова.

Вона зазначила, що через зміни кліматичних умов літній і зимовий сезони істотно скоротилися, а весна і осінь стали довше.

"Це відбувається через сучасні кліматичні умови. Тобто, коли ми говоримо про вересень, то він починається вже з 16 серпня. Такий відбувся зсув", - зазначила експерт.

"Літо ж навпаки починається пізніше - з середини червня. Тобто літо фактично зараз йде два місяці. А весна тягнеться довго-довго. Осінь також стає довгою, але вона м'якша, ніж весна", - додала метеоролог.

Вона також зазначила, що останнім часом квітень відрізняється великим дефіцитом опадів.

Синоптик Леонід Горбань також дав попередній прогноз на березень.

За словами фахівця, в перший тиждень березня може бути до 14 градусів морозу. Більш того, незначні морози можливі й у 20-х числах першого місяця весни, передає "Обозреватель".

Раніше синоптик дала прогноз погоди на 4 жовтня.

Нагадаємо, Styler з'ясував, коли в Україні включать опалення.

До речі, українцям розповіли, якої погоди чекати взимку.

У гонитві за влітку або де найкраще відпочивати в оксамитовий сезон (відео: STYLER.rbc.ua)