ru ua

"Ламали ребра, виривали зуби": звільнена з полону "ДНР" українка розповіла про жорстокі катування

"Ламали ребра, виривали зуби": звільнена з полону "ДНР" українка розповіла про жорстокі катування Колаж РБК-Україна

Дівчина пішла воювати на боці сил АТО після загибелі маленької дочки

Колишня полонянка терористів "ДНР", яка зараз служить в медбатальйоні "Медекс" під позивним Еріка, розповіла про ув'язнення в окупованому Донецьку. Відповідне відео опублікував "Обозреватель".

Дівчина пробула в полоні чотири місяці в 2015 році.

За словами Еріки, вона пішла воювати на боці сил АТО в липні 2014 року, після того як в результаті обстрілу бойовиками міста Дебальцеве загинула її 4-річна донька.

"24 липня її вбив снаряд, що потрапив у будинок. 28-го я вже пішла воювати. Як місцева мешканка, я допомагала військовим збирати інформацію", - розповіла вона.

Доньку Еріка виховувала сама. Батько з'явився в житті дівчинки всього пару разів. Також він був присутній на похоронах своєї дитини.

Протягом року вона збирала дані про кількість терористів на позиціях, про розміщення техніки і наявність російських найманців у лавах "ДНР".

"Потім я потрапила в полон, як раз коли переносила інформацію. Мене мали зустріти наші, але зустріли сєпари. У полоні спочатку просто йшов допит: де служиш, з ким служиш, хто командир, як потрапила, чому пішла воювати, якщо ти місцева... Відповіді, які вони хотіли, від мене рідко йшли. Спочатку я просто знущалася над ними. Потім вже почали бити, катувати", - розповіла Еріка.

"Ламали ребра, виривали ножем зуби. Найстрашніше випробування було, коли іншого полоненого хлопця садять напроти і починають на твоїх очах катувати його, відрізаючи язик, і не тільки", - зазначила колишня полонянка.

Відео: Звільнена Еріка розповіла про тортури (YouTube/Oboz. TV)

Через чотири місяці полону, Еріку викупили бійці "Правого сектору". За полонену вони заплатили бойовикам 10 тисяч доларів.

Після полону, за словами Еріки, якийсь час вона приходила в себе, а потім продовжила воювати. Зараз Еріка – медик.

До речі, боєць АТО розповів жахливі подробиці виходу з Іловайського котла.