ua en ru

"Краще дайте сучасну зброю": бійці ВДВ відреагували на нову реформу

"Краще дайте сучасну зброю": бійці ВДВ відреагували на нову реформу Фото: ВДВ (flickr.com ministryofdefenceua)

Десантники не особливо зраділи нововведенням

Нещодавно прес-служба Високомобільних десантних військ ЗСУ повідомила, що українські десантні війська перестануть носити берети блакитного кольору, а замість них будуть використовуватися головні убори бордового кольору.

У прес-службі повідомили, що 59 країн світу використовують темно-бордовий бере. Зокрема, це 19 країн НАТО. І лише 7 країн світу (Таджикистан, Казахстан, Киргизія, Вірменія, Білорусь, Україна, Болгарія) використовують для своїх десантних підрозділів блакитний колір.

У свою чергу, десантники не особливо зраділи цим нововведенням. Про це повідомляє strana.ua.

Брат скандального депутата Мустафи Найєма, Масі, який служив у десантних військах і воював в зоні АТО, прокоментував цю реформу.

Блакитні берети - це гордість десантників. Бордовий або краповий колір берета завжди був відмітним знаком Внутрішніх військ. Ставлюся до цього кольору негативно, так як пам'ятаю ці берети ще з Майдану. Нещодавно знову побачив ці берети в Києві, подумав, вони повернулися. Заміна кольору беретів - це дурість", - розповів Масі Найєм.

"В командуванні ВДВ краще б займалися бойовою підготовкою бійців і краще б забезпечували тил. На ротації ми живемо в наметах, так як казарми без опалення, з дірявими вікнами, дахи течуть. А вони ламають голови, який би колір беретів придумати замість блакитного. Дайте сучасну зброю, техніку. Ніхто з тих, хто носив блакитні берети, не змінить їх на краповые. Може при генералів, на паради і надінуть. А по своїй волі бійці носити не будуть", - вважає сержант ВДВ з позивним "Шило".

"Ті, хто носили блакитні берети, знімати їх точно не будуть. Хоча їх ніхто на передку не носить надто виділяються. Але в рюкзаках будь десантник зберігає блакитний берет. Це статус, символ військ "Дяді Васі" (Василь Маргелов - засновник повітряно-десантних військ в СРСР). Те, що блакитні берети були при СРСР, в ВДВ, ще не привід "декоммунизировать" традицію і символ наших військ. Ну, може тепер видадуть червоні берети, так вони і будуть лежати в каптьорках. І одягати їх будуть тільки для генералів, на паради", - упевнений десантник Анатолій.

Коли я вчився, блакитний берет завжди був для курсантів факультету аеромобільних військ символом дорослішання, мужності. Коли на випуску ми одягли блакитні берети, дуже раділи. Навіть спали після випуску в них. Тому зміна кольору беретів для справжніх десантників – це просто жесть якась. Нашої думки ніхто не питав. Тому викидати блакитний берет не буду. І мені все одно, чи носять блакитні берети російські десантники", - різко і прямо висловився десантник лейтенант Юрій.

Проте є й такі бійці, яким колір головного убору без різниці.

"Мені все одно, який колір берета буде в ВДВ. Хоч краповий, хоч блакитний. Колір берета не рятує від кулі в голову. Тому, хоч і служити в ВДВ, бере навіть не отримував у старшини. Та ніхто його на передку і не носить. Головне, каску і бронік надіти. І не висовуватися зайвий раз під вогонь сепаров", - розповів рядовий ВДВ Антон, учасник АТО з третім контрактом.

Тим не менш користувачі соцмереж в коментарях під повідомлення ВСУ про цю реформу в більшості позитивно сприйняли нововведення.

"Краще дайте сучасну зброю": бійці ВДВ відреагували на нову реформу"Краще дайте сучасну зброю": бійці ВДВ відреагували на нову реформу"Краще дайте сучасну зброю": бійці ВДВ відреагували на нову реформу"Краще дайте сучасну зброю": бійці ВДВ відреагували на нову реформу

Скріншот коментарів (facebook.com/vdv.mil.gov.ua)

Раніше повідомлялося, що українські десантники вже не будуть носити блакитні берети.