ua en ru

У кращих традиціях "совка": у Криму окупанти перетворили церкву УПЦ КП на щось дивне

У кращих традиціях "совка": у Криму окупанти перетворили церкву УПЦ КП на щось дивне Фото: Кафедральний собор святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира в Сімферополі (yuhanson.livejournal.com)

Архієпископ Клемент просить захистити релігійні права українців

В анексованому Криму "Міністерство майнових і земельних відносин" збирається використовувати приміщення, що раніше належали Українській Православній Церкві Київського Патріархату, для власних потреб. Про це заявила глава "міністерства" Анна Анюхіна, передає "Центр журналістських розслідувань" з посиланням на сайт "Кримінформ".

Нагадаємо, в серпні 2017 року туди увірвався російський спецназ.

Окупанти планують відремонтувати приміщення у будівлі по вулиці Севастопольській, 17-а в Сімферополі, та розмістити там співробітників міністерства.

"Наступного року ми плануємо провести ремонт, щоб оптимізувати розміщення посадових осіб міністерства, тому що ми зараз знаходимося за чотирма різними адресами", - розповіла Анюхіна.

Нагадаємо, на початку 2016-го року Кримське єпархіальне управління УПЦ Київського Патріархату за рішенням так званого "Арбітражного суду Республіки Крим" позбавили частини приміщення у центрі Сімферополя, в якому розміщується Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги.

14 червня 2016 року "Апеляційний суд Севастополя" зобов'язав Кримську єпархію УПЦ КП сплатити "Міністерству майнових і земельних відносин Республіки Крим" півмільйона рублів штрафу і звільнити 112 кв. м на першому поверсі Кафедрального собору в Сімферополі.

8 листопада 2016 року представники так званого "Фонду майна Криму" намагалися "опломбувати" перший поверх Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги УПЦ КП.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент закликав світову спільноту захистити національні, культурні та релігійні права громадян України в Криму.

Владика Климент вимагає від кримського управління ФСБ РФ розслідувати дії силовиків, які блокували храм святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира в Сімферополі 31 серпня, а також забезпечити безпеку парафіян.

Раніше повідомлялося, що церкву Київського патріархату вигнали з храму в Сімферополі.