ru ua

У Львові знайшли унікальні документи ОУН

У Львові знайшли унікальні документи ОУН Скріншот: Прапор ОУН (youtube.com/PRZAXID)

Подібні документи не часто потрапляють до рук істориків

У Львові знайшли оригінали документів картотеки Служби безпеки Організації українських націоналістів (б). Про це повідомив керівник програм Центру вивчення освободительной руху Ярина Ясиневич на своїй сторінці в Facebook.

alt

Скріншот поста (facebook.com/yaryna.yasynevych)

Директор Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцькому" Руслан Забілий розказав подробиці про знахідку, передає hromadskeradio.

"Картотека є частиною архіву, яка належала референтурі Служби безпеки ОУН, коли нею керував Арсенич (Микола Васильович Арсенич-Березовський - 2-й голова і фактичний творець військової контррозвідки ОУН - СБ ОУН, один із дев’яти генералів УПА і єдиний генерал безпеки УПА). Важливо і цікаво, те, що раніше ми тільки знаходили у документах відомості про існування картотеки, а зараз ми знайшли її саму", - розповів Забілий.

altФото: Документи (facebook.com/yaryna.yasynevych)

Дослідник повідомив, що документи розділені за певними групами та за різними напрямками, один з блоків картотеці досить запечатаний спеціальною печаткою. ті документи та саму печатку історики ще будуть вивчати. Вчений зазначає, що це унікальний матеріал, що досі не потрапляв у руки істориків. Мова йде приблизно про декілька тисяч профайлів осіб, що були занесені у картотеку.

"Занесення у картотеку не означає, що особи були ворогами, особливість роботи будь якої служби - це збір інформації та її аналіз", - сказав Забілий.

На своїй сторінці в Facebook Руслан Забілий додав, що збірки компрометуючих матеріалів, які складались в референтурах СБ на основі здобутої інформації. Фігуранти цих документів вносились в картотеку. Далі інформація перевірялася.

"Після того БСБ з кимось проводила бесіду, когось взагалі не чіпала, ще когось попереджувала. Хтось отримував буки, а когось було ліквідовано", - зазначив він.

alt

Скріншот поста (facebook.com/zabilyj)

Нагадаємо, що біля Львова знайшли архів УПА зі списками репресованих радянською владою українців.