ua en ru

На Львівщині через правця дитина опинилася в реанімації

На Львівщині через правця дитина опинилася в реанімації Медики борються за життя дитини (Скріншот)

За останній місяць в Україні зафіксовано три випадки захворювання на правець. Ця інфекція для більш ніж половини заражених закінчується летально

У Львівській області другу добу лікарі борються за життя восьмирічної дитини, який з-за подряпини заразився правець.

Як повідомляє ТСН, родичі маленького Матвія не підозрювали, що хлопчик заразився на правець і звернулися до медиків коли у нього почалися судоми.

"У нього почалися судоми. Я не могла зрозуміти, в чому справа, тому що пальчик практично зажив, відкритої рани не було. Я не знала, в чому причина. У мене п'ять дітей, розумієте, і з таким я не стикалася ніколи" , - розповіла бабуся малюка Марія Кобрин.

Хвороба розвивалася стрімко, і в лікарню дитину привезли вже в дуже важкому стані. Медики діагностували правець. "Стан дитини погіршувався фактично щогодини з наростанням анабиологичного дефіциту. Дитина не реагував адекватно на світло. У дитини був виражений тонус м'язів нижніх кінцівок, спини. Дитина вигинався дугою", - розповіла черговий лікар Віра Приймакова.

Зараз Матвій підключений до апарату штучного дихання і знаходиться в кризовому стані. Лікарі роблять все можливе, але рахунок вже йде на годинник.

"Сироватки потрібно 15 тисяч одиниць міжнародних на одне введення. Тобто йому треба відразу п'ять ампул. Те, що було, ми ввели, а далі по ситуації - у нас немає цієї вакцини. Ще використовується в цій ситуації протиправцевий імуноглобулін, якого у нас в Україні немає. Його привозять з-за кордону ", - пояснив заступник головного лікаря Олександр Бурда.

"За підсумками 2015 року, зареєстровано написаних 2437 відмов від профілактичних щеплень. Але в цілому, якщо брати дітей до одного року, то щеплено в плановому порядку проти кашлюку, дифтерії і правця за підсумками 2015 лише 24% дітей", - зізналася головний епідеміолог ДОЗ Львівської облдержадміністрації Наталія Тімко.

Нагадаємо, раніше через хворобу 5-річної дівчинки в Україні заговорили про медичну проблему величезного масштабу.