У Львівській області розгорівся скандал з-за уроків християнської етики в школах
Мусульмани обурені тим, що предмет зробили обов'язковим, а оцінку за нього виставляють в табель. Освітяни заперечують і пропонують батькам відмову за релігійними мотивами
Департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації зробив уроки християнської етики обов'язковим предметом для вивчення в школах регіону. Таке рішення, вже звичне для місцевих жителів, обурило представників кримськотатарської громади.
Як повідомляє KP.ua, переселенці і кримські татари вважають, що якщо урок обов'язковий, значить, їх дітям доведеться вивчати догми християнства.
"Нам що тепер - віросповідання змінювати і щоранку молитися вигаданим для нас святим? Як можна нав'язувати свою думку в питаннях віри і моралі? Не знаю, що тепер робити, адже якщо предмет обов'язковий, значить, оцінка йде в табель, і дитини за пропуск уроків можуть відрахувати", - каже журналістам кримчанин Енвер.
Однак, виявилося, що представники нехристиянських релігій все ж можуть відмовитися від вивчення їхніми дітьми даного предмета
"У нас були такі випадки: батьки - мусульмани або свідки Єгови - писали заяву і відмовлялися від викладання їх дитині християнської етики. В табель в такому випадку оцінка не йде. Етику іншим предметом спеціально не замінювали. У ці години з дітьми займалися вчителі інших дисциплін. З батьками з приводу християнської етики, уроків доброти ніколи не було жодних розбіжностей", - розповіла директор однієї із львівських шкіл Валентина Звежинская.
У департаменті освіти і науки Львівської облдержадміністрації підтвердили, що християнська етика в школах - предмет не обов'язковий і викладається підготовленими фахівцями тільки за згодою батьків. Основи християнської етики також будуть давати вихованцям дитячих садків.
До речі, на Хрещатику розгорнули 40-метровий кримськотатарський прапор.