ua en ru

У Львівській області після смерті 12-річного хлопчика медики внесли зміни в історію хвороби

У Львівській області після смерті 12-річного хлопчика медики внесли зміни в історію хвороби Фото: Поліція (РБК-Україна)

Лікарі, після смерті тернополянина Романа Кулака, зробили правки у його історії хвороби

У Львівській області через неточний і несвоєчасний діагноз лікарів помер 12-річний Роман Кулак. Впродовж 12 годин йому не могли встановити правильного діагнозу в Жидачівській центральній районній лікарні.

Батько хлопчика повідомив, що медики внесли зміни в історію хвороби після смерті Романа, передає "Погляд".

Володимир Кулак повідомив виданню, що існує два різних висновки результатів ультразвукового обстеження, проведеного в Жидачівській центральній районній лікарні, - оригінал і "відкоригована" копія.

"В оригіналі висновку УЗД лікар чітко написала з трьома знаками оклику: "Надмірно виражений метеоризм кишківника!!!" А в копії вже слово "надмірно" замінено на "помірно". Мені ще важливо знати, чому після проведення УЗД моїй дитині не зробили рентген для з`ясування причин болю в животі? Необхідне для цього обладнання в Жидачівській лікарні в робочому стані. Мені особисто казав про це головний лікар. Сучасний лапароскоп недавно купили сюди за 20 тис. євро. Лікарі пройшли стажування у польських колег. Натомість моєму Ромчику двічі зробили те, чого не можна: перший раз під час поступлення Романа в лікарню після 17. 00 год. 20 червня, а вдруге близько 24. 00 год. того ж дня - вкололи "Димедрол". Напевно, для того, щоб "змазати" всю картину", - розповів Володимир Кулак.

altalt

Фото: Оригінал та копія висновку УЗД (poglyad.te.ua)

За фактом смерті 12-річного Романа Кулака відкрито кримінальне провадження, згідно з ст. 140 ч. 2 Кримінального Кодексу "Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому".

Винним у смерті дитини, за умови, що правоохоронці підтвердять вину лікарів, загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Раніше повідомлялося, що у Львівській області через неточний діагнозу лікарів помер 12-річний хлопчик.