У Львові через повір'я лікар пропустив чоловіка позачергово перед жінкою
У Львові в поліклініці лікарка прийняла першого пацієнта чоловіка, хоча у черзі перед ним стояла жінка. Як розповів в мережі журналіст Отар Довженко, який став очевидцем подібної "рокіровки" під кабінетом медика, таке рішення було прийнято через повір'я, що на свято Маланки, 14 січня, вранці в гості спочатку має заходити хлопець - щоб рік був вдалий.
Інцидент стався у поліклініці 4-ї львівської міської клінічної лікарні.
Пост у Facebook, в якому була описана ситуація, викликав чималий резонанс у суспільстві та масу обурених коментарів - як із докорами на адресу лікарів - прихильників традицій, так і в бік самого журналіста - мовляв, "роздуває" скандал на порожньому місці.
Довженко назвав ситуацію "середньовіччям", а звичай - дискримінацією за статевою ознакою, проте визнав, що ніхто з пацієнтів не протестував, щоб пропустити на прохання сімейного лікаря чоловіка з талончиком на прийом на пізній час, ніж в інших в черзі.
"Не знаю, чи традиція впускати першим до хати чоловіка якось стосується християнської релігії (чомусь сумніваюся й підозрюю, що це ще один народно-язичницький забобон типу не давати щось через поріг). На мою думку, вона потворна й сексистська.Звісно, у приватній сфері люди можуть практикувати її (як і, наприклад, відселення жінок із місячними в окреме житло або інші варварські дискримінаційні звичаї), скільки їм заманеться, якщо їх це влаштовує. Можуть навіть зварити козеня в молоці його матері, якщо їх це приколює. Або не варити
Я зрозумів би, якби до цього ставились як до прикмети: першим прийшов чоловік - добре будуть кури доїтися, прийшла жінка - погано вівці нестимуться. Але не пускати пасажирку в салон, клієнтку - до аптеки чи крамниці, пацієнта - до кабінету, чекаючи чи запрошуючи спершу чоловіка, бо це приносить щастя? Пардон. Ми живемо в Європі і в ХХІ столітті", - пише Довженко.
Журналіст додав, що прізвища цього лікаря в кабінеті №27 не знає - чекав своєї черги під іншим кабінетом і просто став свідком випадку.
"Втім я підтверджую, що всі учасники ситуації, яку я спостерігав, виглядали спокійними і задоволеними, ніхто не протестував, усіх це влаштовувало. Те, що жінка, яку лікарка попросила зачекати і пропустити вперед чоловіка, мала талончик — моє безпідставне припущення. В коментарях пишуть, що вона не мала талончика, а просто прийшла і сиділа першою в черзі. Якщо для когось є різниця, окей. Також погоджуюсь із авторами коментарів про те, що це - не найбільша проблема, яка є в українців сьогодні. Безперечно, не найбільша. Хоча зв'язок із усіма найбільшими проблемами я бачу - досить виразний", - йдеться у публікації.
Пізніше він уточнив в поліклініці, що ця жінка не мала талончика, а просто прийшла отримати довідку.
"Вибачте, що дезінформував. Я зробив висновок, що вона мала талончик, з того, що вона першою прийшла. Суті це не змінює", - наголосив Довженка.
Нагадаємо, що в Україні в ніч з 13 на 14 січня святкують Старий Новий рік або Щедрий вечір, який в народі також називають Маланкою. У деяких регіонах досі популярна традия, коли хлопці перевдягаються в жіночі наряди, і навпаки. За звичаям, першим у Старий Новий рік повинен зайти чоловік, як і засівати вранці.
Користувачі мережі неоднозначно відреагували на ситуацію в поліклініці та розділилися в своїх думках на "два табори".