ru ua

"Люди ненавиділи Україну": відомий журналіст розповів, чи піде Кремль далі Донбасу

"Люди ненавиділи Україну": відомий журналіст розповів, чи піде Кремль далі Донбасу Володимир Путін (Колаж РБК-Україна)

Блогер дав прогноз щодо нового сепаратистського сценарію Кремля

Росія навряд чи зможе запустити донбаський сценарій в інших регіонах України. Таку думку висловив відомий журналіст і блогер Денис Казанський в інтерв'ю виданню "Апостроф".

Він також зазначив, що Росія діє за певним алгоритмом, а президент РФ Володимир Путін вводить війська тільки туди, де є якесь прикриття.

"Повинно співпасти багато факторів. От якщо буде якась нестабільність в Києві, якщо тут розпочнеться чергова політична криза, яка може розколоти Україну, щось, схоже на події 2014 року, тоді, умовно кажучи, ці регіональні еліти можуть, як би, захвилюватися, проявити бажання відокремитися, автономізуватися", - припустив Казанський.

"І якщо вони ще покличуть на допомогу "дах" у вигляді кремлівських формувань, то тоді може повторитися донецький сценарій. Але для цього мають збігтися зірки, як це трапилося в 2014 році. Дуже багато чинників співпало", - підкреслив блогер.

Відео: Журналіст і блогер Денис Казанський (YouTube/Апостроф)

За словами журналіста, Путін не діє безпосередньо як окупант, чим відрізняється від Гітлера.

"Це не тотальне беззаконня. Путін не ввів війська в Київ, він вводить їх тільки туди, де він може прикритися умовною місцевою самообороною, "військом", де будуть зустрічати місцеві ватажки, які будуть згодні грати роль ширми, де будуть місцеві еліти, які зможуть провести якийсь "референдум", щоб забезпечити легітимне прикриття того, що відбувається", - додав Казанський.

"Путін сам безпосередньо не діє як окупант, він не проводить класичну окупацію, грубо кажучи, як Гітлер робив. Він не ввів просто так війська, йому потрібна легітимність. Навіть у Криму вони все одно проводили "референдум", розповідали, мовляв, це ж люди самі захотіли. По беззаконню, я думаю, він не буде діяти, йому потрібно, щоб збіглася ситуація, як вона збіглася в 2014 році. Просто так увірватися в Харків – я не вірю, що це станеться. А от якщо щось станеться тут, якщо почнеться якийсь конфлікт, не дай Бог, то може бути все що завгодно", - зазначив журналіст.

Він також нагадав про чинники, які вплинули на ситуацію на Донбасі.

"Донецька область і ось ці шахтарські міста - вони були центром ось цих настроїв, там населення було дуже розчароване (закриття шахт, економічна криза). Люди ненавиділи Україну, тому що вони пам'ятали, як в 90-х все закрилося, все перестало працювати ... "- нагадав блогер.

До речі, в мережі показали, як змінилося одне з найстаріших історичних будівель Донецька.