ua ru

У Маріуполі вагітна жінка заразилася ботулізмом

У Маріуполі вагітна жінка заразилася ботулізмом Фото: Риба (pixabay.com/ru/users/koiax)

Волонтери допомогли вагітній з сироваткою для лікування

У Маріуполі жінка на дев'ятому місяці вагітності з'їла в'ялену рибу з ринку і заразилася ботулізмом. Про це повідомляє ТСН.

Волонтери придбали та передали жінці поїздом сироватку для лікування.

"Стан у неї стабільний з позитивною динамікою. Сироватку ми отримали завдяки волонтерам з Києва", - розповів анестезіолог-реаніматолог перинатального центру Маріуполя Олег Альошин.

В Україні з початку 2017 року захворіли на ботулізм 76 осіб, 8 з них померли. Майже всі вживали в'ялену рибу, яка містила в собі токсин.

З 2014 року сироватки від ботулізму офіційно не було - родичі постраждалих шукали "сіру". У червні в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун відмовлялася відповідати на запитання, коли в Україні з'являться необхідні ліки. Тепер сироватка є. Препаратів вартістю 2,5 млн грн повинно вистачити на 25 пацієнтів.

Супрун стверджує, що за статистикою МОЗ, зараз немає людей, які чекають сироватки. Однак вагітна жінка з Маріуполя, якій допомогли з лікуванням саме волонтери, є доказом зворотного.

"На жаль, купівля антитоксину проти ботулізму не була частиною державної програми України, тому її не могли придбати за державні кошти. Через це ПРООН здійснила закупівлю за власні кошти, як гуманітарну допомогу", - зазначив директор програми розвитку ООН Янтомас Хімстра.

Глава українського МОЗ додала, що купити ліки за державний рахунок зможуть тільки з осені, після внесення змін до бюджету.

Раніше повідомлялося, що в Україні з початку року зареєстровано 76 випадків захворювання на ботулізм.