Нардеп Матвієнко та задекларована церква: у Вінниці назріває міжконфесійний скандал

STYLERLIFE        08.11.2016 - 22:34
Фото: Анатолій Матвієнко (zik.ua)
Фото: Анатолій Матвієнко (zik.ua)

У Вінниці конфесії вирішують, кому нардеп Матвієнко подарує задекларовану церква

Депутат від БПП Анатолій Матвієнко вирішив подарувати задекларовану церкву віруючим, проте конфесії не можуть визначитися, кому дістанеться подарунок.

Рішення передати святиню місцевій громаді нардеп прийняв після шквалу критики в свою сторону. Однак через такий подарунок тепер назріває міжконфесійний спір, повідомляє ТСН.

Про подарунок депутат заявив під час приїзду на свою батьківщину - у місто Бершадь. Коли він заявив, що власну церкву віддає людям, вони були обурені.

"Кому ви передасте у користування - це ваша проблема. Я зобов'язаний подарувати суспільству", - говорить депутат.

Яке прийняти рішення щодо "обов'язкового подарунка", чиновники не знають. Брати храм на баланс міста не хочуть, - скаржаться, що коштів немає. А віруючі кількох конфесій сперечаються, кому дістанеться церква.

Храм Успіння Пресвятої Богородиці будували впродовж шести років. Те, що церкву депутат присвоїв, люди дізналися з новин, коли він вказав святиню у своїй електронній декларації.

Найбільше люди обурені тим, що цей храм збудований на місці кладовища. Жартуючи, українці кажуть, що вже й цвинтар хай приватизовує і будемо платити за послуги.

Віруючі московського патріархату стверджують, що церква вже рік як належить їм, а влітку її освятив митрополит.

"Як це так Московський патріархат будував, служив молитви. А зараз ви віддаєте?", -скаржаться парафіяни.

З цієї причини Бершадська міська рада вирішила відмовити Матвієнко в укладені договору пожертви.

Однак на цьому остаточне рішення з приводу святині не прийнято. Міський голова пропонує віруючим визначатися самим. Він стверджує, що заради миру навіть готовий провести церковний референдум.

 

Нагадаємо, нардеп Матвієнко вже хоче позбутися "святої" нерухомості.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся