Сьогодні велике свято - Медовий Спас або Маковія. Також з 14 серпня починається Успенський піст.
Що потрібно обов'язково освятити сьогодні в церкві і що потім робити з цими речами - читайте в нашому матеріалі нижче.
Що святити в церкві на Медовий Спас - зрозуміло з самої назви свята.
За традицією, на службу в храм необхідно взяти баночку меду нового врожаю, мак і воду. Освячений мед, до речі, прийнято залишати в церкві в якості милостині. Є навіть приказка:"У Медовий Спас навіть жебрак медку спробує".
Сьогодні також освячують букети-обереги. Такий букет називають маковейчиком. Він складається з польових трав і квітів (калина, соняшник, м'ята, буркун, колоски вівса, полин і обов'язково макові головки).
Кажуть, що якщо квіти з освяченого букета вплести в волосся, то воно буде залишатися густим і пишним.
Варіант букета на Медовий Спас (фото: pixabay.com)
З давніх-давен українки напередодні свята збирали волошки і чорнобривці, освячували їх на святковій службі і потім додавали у воду при купанні. Подібне купання захищало від хвороб, а відвар чорнобривців допомагав при жовтяниці.
Також вважається, що вода на Медовий Спас має цілющу силу, тому в свято у храмах проходить мале водохреще. І якщо ви не знали, що святити в церкві на Медовий Спас, обов'язково візьміть на службу баночку з водою.
Рецепт здоров'я дуже простий: після освячення святкових продуктів, потрібно з'їсти ложку меду і запити трьома ковтками освяченої води, і хвороби вам будуть не страшні.
Для того, щоб в родині панувало благополуччя і достаток, прийнято розкладати освячені макові зерна в кутах кімнати. Цей ритуал також захистить від пристріту і негативної енергії.
До речі, пам'ятайте: рибні та м'ясні страви в Медовий Спас не готуються, так як 14 серпня починається Успенський піст.
Читайте також про те, коли українці святкуватимуть яблучний та Хлібний Спас і що потрібно обов'язково зробити.