Мер українського міста в Донецькій області виявився громадянином Росії
Чиновник подав документи на отримання російського паспорта ще в 2014 році
Міський голова міста Добропілля, розташованого на підконтрольній українській влади частині Донецької області, виявився громадянином Росії. Про це у своєму Facebook заявив нардеп від "Блоку Петра Порошенко" Дмитро Лубинець.
Депутат нагадав, що ще в 2015-му під час місцевих виборів новинні сайти рясніли заголовками про те, що "на Донеччині в мери Добропілля балотується сепаратист".
За інформацією місцевих патріотів, мер Добропілля брав участь у підготовці так званого референдуму в травні 2014-го року про відокремлення Донбасу від України.
А тепер з'ясувалося, що Аксьонов перед участю у виборах написав заяву на отримання паспорта громадянина Росії.
"Згідно отриманої копії форми №1П, заповненої власноруч Аксьоновим Андрієм Анатолійовичем, 21 червня 2014 року він написав заяву на отримання паспорта громадянина РФії. Виявляється, ще 27 листопада 2012 року А. А. Аксьонов був зареєстрований в м. Севастополь по вул. Щербака 8. За цією адресою також зареєстровано територіальний підрозділ УМВС Росії по Севастополю", – повідомив депутат, оприлюднивши копію заяви Аксьонова.
Фото: заява Андрія Аксьонова (facebook.com/dmytro.lubinets)
Крім того, 5 листопада 2017 року глава міста нібито виїхав в Росію (через КПП в Чернігівській області).
"Не здивуюся, якщо виявиться, що мером українського міста став агент ФСБ. Написав звернення до Генпрокуратури України, Нацполиції України, Служби безпеки України з проханням перевірити інформацію і за результатами перевірки вжити відповідних заходів", - зазначив нардеп у своїй публікації.
Скріншот поста аккаунта (facebook.com/dmytro.lubinets)
Вже будучи мером, Аксьонов публічно висловлював свої антиукраїнські погляди. Так, у вересні 2017 року, на сесії міськради він не підтримав пропозицію депутатів вшанувати пам'ять загиблих бійців АТО хвилиною мовчання. “Давайте хвилину мовчання по Одесі зробимо, там же теж діти згоріли“, - зазначив він.
Раніше Аксьонов назвав ганчіркою український прапор. Незважаючи на все це, в 2015-му він був обраний мером.
До речі, Державна дума Російської Федерації (РФ) спростила громадянам України отримання громадянства РФ.
Так, згідно з законопроектом, громадянам України достатньо нотаріально завіреної в РФ заяви про те, що вони відмовляються від українського паспорта. Таку ж заяву буде направляти в Україну, однак жодних відповідних документів про підтвердження виходу з громадянства в РФ вимагати не будуть. Відзначається, що тепер при прийнятті громадянства РФ іноземець буде зобов'язаний приносити присягу.