"Між КДБ і СБУ колосальна різниця": Філарет розповів про зв'язки церкви зі спецслужбами

"Між КДБ і СБУ колосальна різниця": Філарет розповів про зв'язки церкви зі спецслужбами
Фото: Філарет (РБК-Україна)

Філарет поділився думками в інтерв'ю

Філарет (в миру Михайло Антонович Денисеенко), який нещодавно Порошенко вручив орден Андрія Первозванного, розповів, які стосунки у церквb зі спецслужбами. Священнослужитель повідомив, що КДБ за часів СРСР керував церквою і саме воно обрало предстоятеля Алексія. Тоді у Філарета була можливість стати патріархом, повідомляє ТСН.

"Я міг стати Московським патріархом, якби я не підписав звернення постійних членів синоду до Горбачова. Сталося наступне – члени синоду дізналися через КДБ, що голова ради у справах релігії Харчев хоче їх усіх виключити з синоду, крім мене. Постійні члени синоду звернулися до мене, щоб я підписав звернення до Горбачова про звільнення Харчева. Політбюро не хотіло його звільняти, а КДБ навпаки був проти нього, і це тягнулося дуже довго", - повідомив священнослужитель.

"Між КДБ і СБУ колосальна різниця": Філарет розповів про зв'язки церкви зі спецслужбами

Фото: Патріарх Філарет (РБК-Україна)

Також Філарет згадав, що за часів СРСР система була така, що саме КДБ управляли церквою. Все потрібно було погоджувати і все контролювалося

"З КДБ мали контакти всі без винятку архієреї Московського патріархату. Не було архиєрея, який не був би в контактах з КДБ, тому що сама система була така, що неможливо було інакше керувати церквою. Для того, щоб призначити єпископа, кандидатуру треба було узгодити з КДБ", - розповів Філарет.

Патріарх Філарет зазначив, що між КДБ і СБУ існує величезна різниця, і церква зараз робить все, що вважає за потрібне.

"Спілкуємося. Але нічого не погоджуємо. Між КДБ і СБУ колосальна різниця. Тоді ми не могли нічого без рішення спецслужб робити, а тепер ми можемо робити все, що вважаємо за потрібне, навіть якщо це СБУ не подобається", - резюмував він.

Як раніше повідомлялося, Порошенко присвоїв Філарету звання "Герой України".

Нагадаємо, патріарх Філарет пояснив, чому він зняв свою кандидатуру під час обрання митрополита на Объеденительном соборі 15 грудня.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся