ua en ru

У МЗС РФ запропонували з'ясувати, "хто такий український народ"

У МЗС РФ запропонували з'ясувати, "хто такий український народ" Фото: Українці

Крім того, хочуть дізнатися, в чому його інтереси і з кого вона складається

МЗС Росії закликав міжнародних експертів "проаналізувати, хто такий український народ". Про це заявила офіційний представник міністерства Марія Захарова на брифінгу в Москві.

"Серйозна робота – це важка, болісна, але єдино можлива в цьому випадку робота над помилками, над багаторічними помилками – відмова від націоналізму, відмова від ставки на радикальні сили, пошук національного консенсусу, припинення тих методів роздирання суспільства... зокрема, за мовною ознакою, і дійсно спроба аналізу інтересів України, спроба проаналізувати, хто такий український народ, в чому його справжні споконвічні інтереси, з кого вона складається, як забезпечити права всіх категорій населення", - сказала вона.

"Тут потрібно серйозно, можливо навіть із залученням міжнародних експертів з тих організацій, які виробляють міжнародні положення про захист прав людини, національних меншин. Хочу підкреслити, що це не найгірше з того, що буде – оскільки ніхто не ставить бар'єри на шляху до абсолютного ідеологічного колапсу, навпаки, процес тільки набирає обертів, потім просто люди будуть ставити питання "хто винен" і шукати винних вже не на Донбасі, а в Києві і великих містах, у сусідніх будинках тощо", - додала Захарова.

До речі, у Росії патріотизм накажуть законом. У Госдумі вже розробляють законопроект.