ua en ru

Багатодітна мати-переселенка з Донбасу взяла в сім'ю сироту

Багатодітна мати-переселенка з Донбасу взяла в сім'ю сироту Фото: Багатодітна мати і її нова донька (fakty.ua)

У 14-річної дівчинки-сироти порок серця

Переселенка з Макіївки Яна Батюк-мати шістьох дітей зробила шляхетний вчинок і взяла до себе в сім'ю 14-річну сироту. Цим жінка врятувала життя дитині. Про це повідомляють "Факти". На питання журналіста, що вплинуло на таке рішення, Яна чесно відповіла.

"Мені завжди було дуже боляче дивитися на знедолених діток. Пам'ятаю, ми з бабусею часто їздили приміськими електричками, а по вагонах ходили діти вулиці: просили у пасажирів гроші і їжу. Перед кожною поїздкою бабуся пекла цілу гору смачних пиріжків, і ми разом роздавали їх безпритульним. Одного разу на вокзалі в Дебальцево зустріли брудного голодного хлопчика, нагодували його пиріжками. Мені було дуже шкода цю дитину, заливаючись сльозами, благала бабусю: "Давай заберемо його додому!" Адже Я не розуміла, що маленький бомж — це не бездомний кошеня, і його не можна так просто взяти в сім'ю", - розповіла Яна.

До початку війни на Донбасі Яна Батюк жила в Макіївці. Разом із чоловіком виховувала шістьох дітей: рідного синочка і п'ятьох прийомних.

У 14-річної сироти, яку врятувала жінка, вроджений порок серця.

"В той день, коли я мала забирати доньку з притулку, подзвонили зі служби у справах дітей: "З'ясувалося, що у Віолетти проблеми з серцем. Потрібна серйозна операція. Будете відмовлятися?" "Ні, звичайно, — кажу. — Раз потрібна операція — зробимо". На наступний день повела Віолетту на прийом до кардіолога. "У дівчинки порок серця, — сказав доктор. — Їй терміново необхідна операція. Куди ви дивилися? Вважай, всі терміни пройшли!" Я з донькою бігом до столиці — до кращих фахівців.Це щадний метод лікування пороку серця, але окклюдер коштує 100 тис грн). Доньці зробили операцію, і вона дуже швидко відновилася. У неї навіть змінився колір обличчя: на щічках з'явився рум'янець. Кілька днів, поки ми з Віолетою в лікарні, мої діти відпочивають у таборі — це влаштували міська влада Білозерського. Коли я сказала хлопцям, що операція пройшла успішно, вони розплакалися, а потім закричали у трубку: "Веля, ура!" Віолетта розчулилася і теж заплакала. Від радості", - підсумувала Яна Батюк.

Нагадаємо, у Дніпрі дітям бійців, переселенців і сиротам збирають подарунки.