ua en ru

Муждабаєв влаштував суперечку про Крим через публікацію опозиційного політика Яшина

Муждабаєв влаштував суперечку про Крим через публікацію опозиційного політика Яшина Фото: Айдер Муждабаєв

Опозиційний політик написав Муждабаєву, що його дістав цей "пафос"

Журналіст Айдер Муждабаєв у Facebook почав суперечку з російським опозиційним політиком Іллею Яшиним про анексований Росією український Крим. Дискусія почалася під публікацією політика про марші пам'яті вбитого опозиціонера Бориса Нємцова 26 лютого.

"За попередньою інформацією, мерія Москви готова погодитися на проведення Маршу Бориса Нємцова за торішнім маршрутом: від Пушкінської площі по бульварах до проспекту Сахарова. Сьогодні чекаємо офіційного листа від чиновників з підтвердженням", - написав Яшин, говорячи про 16 лютого.

"Мабуть, завтра (17 лютого) зберемо оргкомітет Маршу і приймемо остаточне рішення. З моєї точки зору, маршрут по бульварах цілком прийнятний. Були побоювання, що нас спробують видавити в спальні райони, і тоді варто було б йти на загострення. Але центр Москви - це нормально. Думаю, у більшості учасників оргкомітету схожа позиція. Так що готуйтеся до 26 лютого. У цей день нас повинно бути багато", - додав він.

Айдер Муждабаєв нагадав чиновнику, що 26 лютого - День кримського опору російської окупації. Про це він написав у коментарі до запису.

"У цей день 2014 року десятки тисяч беззбройних кримських татар вийшли в центрі Сімферополя на мітинг за територіальну цілісність України. Їх було набагато більше, ніж тих, хто хотів у Росію. В ніч з 26 на 27 лютого Крим захопили до зубів озброєні люди, як було визнано згодом самим Путіним, це були війська РФ. Зараз за мітинг 26 лютого судять кримських татар, їм загрожують тривалі терміни. Слава непохитним кримським татарам, слава Україні! Росіяни, не забувайте про це", - написав журналіст.

Російські опозиціонери реакцію журналіста проігнорували, проте його це не зупинило.

"Цікаво, що під постом про мітинг купа лайків російських опозиціонерів, а під моїм коментарем про те, що це - День спротив кримських татар анексії Криму, немає. Що так? Не подобається наш опір? Ліберальній російській громадськості плювати на будь-які пости про кримських татар, як німцям було плювати на євреїв, це давно перевірено. Зате завжди приходять кремлівські боти з порожніми профілями. Навіть воно більш небайдуже, ніж ви", - відзначив журналіст.

Політик з РФ відреагував на коментар досить гостро.

"Айдер, скажи, а як саме ти опираєшся? Ну, крім того, що пишеш емоційні коментарі про російську опозицію у мене в Фейсбуці і обзиваєш Навального "кримнашистом". Ну ти ж говориш від імені цих людей, правда? Ти ж голос і совість народу у нас тепер, а не просто старий Муждаебаєв. За**ав вже твій пафос. І за**ав чіплятися постійно зі своєю параноєю. Ти б з Путіним так люто боровся за права кримських татар, як намагаєшся клювати російську опозицію", - відповів Яшин.

Журналіст реакцію чиновника назвав неприйнятною.

"Ось це, Ілля, вже зовсім за гранню. Це я, мабуть, опублікую. Щоб про рівень, на якому ти говориш про Крим і кримських татар, знали всі. Щоб, якщо ти ще раз приїдеш в Україну, тебе не зустрічали як її друга, а як зарозумілого російського фейсбучного хама. Я говорю від імені себе. Я просто нагадав, навіть не тобі особисто, а просто людям, про кримських татар. Від чийого імені та чому ці мерзоти пишеш ти, не згадавши ні одним словом ніколи про принижений Росією народ, мені незрозуміло, а вже й нецікаво. Якщо у Путіна така опозиція, то для України вона нічим не краща за нього", - написав журналіст.

Через деякий час Муждабаєв підвів власні підсумки "бесіди" на своїй сторінці в Facebook.

"Діалог в коментарях до посту з лідером російської ліберальної опозиції Іллею Яшиним, другом кримнашиста Навального. Розмова була взагалі не про нього, я просто вирішив нагадати про український Крим і про кримських татар російським прихильникам опозиції. Але не відгукнувся ніхто, крім кремлівських ботів з порожніми профілями. А Ілля вважав за потрібне втрутитися і зупинити. Не ботів, а мене. Звичним російським матом. Він так жодного слова і не знайшов на підтримку України, кримських татар, зате відразу перейшов на особистості. Без коментарів. Це російська опозиція у всій її первозданній красі, насолоджуйтеся. І чекайте цього друга України в гості, він у нас в Києві любить бувати та розповідати, як сильно не любить Путіна", - написав журналіст.

До речі, росіянка попросила передати українцям, що у РФ є не тільки гади.