ua en ru

"Ми знаходимося в несвідомому стані": відомий письменник розповів про реалії сучасної Росії

"Ми знаходимося в несвідомому стані": відомий письменник розповів про реалії сучасної Росії Фото: Віктор Шендерович (facebook.сомВиктор Шендерович)

"Для того, щоб пророкувати в Росії, взагалі не треба великого розуму"

Російський письменник і публіцист Віктор Шендерович розповів, куди зараз рухається сучасна Росія. Про це він повідомив в авторській програмі головного редактора інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна".

"Я, безумовно, письменник, літератор, це моя робота. Але я ні в якій мірі не пророк. Для того, щоб пророкувати в Росії, взагалі не треба великого розуму. Хтось із великих сказав: в Росії все змінюється за 20 років і нічого – за століття. Не треба бути пророком. Просто по тому, як воно йде, видно, що рух ілюзорне, що насправді руху немає", - зізнався письменник.

За словами публіциста, РФ перебуває в несвідомому стані.

"Вміст руху абсолютно не збігається з офіційною версією. За офіційною версією, ми встаємо з колін і йдемо кудись вперед. А по суті ми знаходимося в несвідомому стані. Як я сказав, відповідаючи на попереднє питання, ми не відрефлексували своє минуле. Те, як воно йде зараз, означає, що найближчим часом ніякого еволюційного виходу не видно. Принаймні, не видно передумов для нормальної еволюції. Політичної та історичної", - продовжив Шендерович.

Публіцист вважає, що Росію чекає драматичне майбутнє.

"Як сказано у "Швейку", ніколи не було, щоб ніяк не було. Як-небудь буде. Це означає, що вихід у найближчому майбутньому належить цілком драматичний. Це може бути подія нелегітимного, революційного порядку. Безладу. Або стагнація", - підсумував він.

Читайте також відомий український письменник і журналіст Юрій Винничук розповів, що росіяни - це єдиний слов'янський народ, у якого немає національного, а не імперського гімну, як немає прапора і герба.