ua en ru

НАБУ облили кров'ю через скандал в оборонці (фото)

НАБУ облили кров'ю через скандал в оборонці (фото) НАБУ облили кров'ю (фото: РБК-Україна)

Активісти облили кров'ю будівля НАБУ в Києві

Активісти облили свинячою кров'ю вхід в будівлю Національного антикорупційного бюро (НАБУ) в Києві у відповідь на журналістське розслідування про розкрадання коштів "Укроборонпрому". Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна з місця подій.

На мітинг під стіни НАБУ прийшло кілька десятків людей. Вони вимагають кримінальної відповідальності для заступника директора цього відомства Гізо Углави.

НАБУ облили кров'ю (фото: РБК-Україна)

Раніше журналісти проекту "Наші гроші" випустили останню частину розслідування про схеми з грошима держбюджету, виділених на посилення обороноздатності української армії.

За даними розслідувачів, учасники схеми давали хабарі правоохоронцям, щоб закрити справи проти компанії "Оптимумспецдеталь".

Національне антикорупційне бюро в 2016 році внесло фірму в "чорний список" контрагентів для оборонних заводів. Проте пізніше список був відкоригований - співробітники НАБУ викреслили з нього "Оптимумспецдеталь".

Таким чином, за даними журналістів, стали можливі подальші закупівлі контрабандних деталей для військової техніки за завищеними цінами.

У листуванні учасників схеми фігурувало ім'я заступника директора НАБУ Гізо Углави.

До речі, в ГПУ прокоментували розслідування журналістів про корупцію в оборонній сфері.