Коли починається Китайський Новий рік і як його святкують
Новий рік у Китаї - яскраве свято з безліччю розваг і традицій. Дізнайтеся, чому рік мавпи починається тільки в лютому і які заходи проводяться в перші дні нового року
Китайський Новий рік 2016 і його символ - вогняна мавпа - тільки вступили в силу. Але не багато хто знає, коли починається і закінчується святкування східного Нового року - самого яскравого і важливої події в азіатській культурі.
Новий рік в Китаї відзначають вже більше двох тисячоліть. Це масштабне свято, що триває в Піднебесній більше двох тижнів.
Фото: Зустріч Китайського Нового року
Китайський Новий рік - якого числа відзначати? Традиції і міфи про свято
Напередодні свята проводять генеральне прибирання в будинку, очищають житло від непотрібних речей, прикрашають кімнати паперовими ліхтариками, на вхідні двері вішають червоні вогники. Саме цей колір, згідно з давніми переказами, відлякував злого духа Няня, який приходив в перший день нового року до жителів сіл, знищуючи зерно, худобу та запаси.
Щоб привернути удачу та достаток, свято зустрічають в обновках, накривають пишний стіл і дарують один одному щедрі подарунки.
Китайський Новий рік, число якого визначається за місячним календарем, символізує початок нового життя. Дослівне його назва перекладається як "Свято Весни", коли природа пробуджується від сну. З настанням нового року у давнину у азіатських фермерів починався період підготовки земель до посівам.
В наші дні напередодні свята проводяться квіткові ярмарки, виставки народно-ужиткового мистецтва і ремесел.
Новий рік 2016 за китайським календарем починається в ніч з 7 на 8 лютого. Офіційною датою свята вважається перше молодика після зимового сонцестояння.
Головні святкові заходи в китайский Новий рік
Коли починається період урочистостей, всі китайці поспішають додому, так як дане свято прийнято зустрічати в колі сім'ї. Державні підприємства і навчальні заклади в цей час закриті, щоб люди змогли повноцінно відпочити і насолодитися веселими заходами, які тривають перші 15 днів нового року.
Фото: Свято ліхтарів
Перший день відзначають шумно під залпи яскравих феєрверків, на вулицях проходять костюмовані ходи з величезними червоними драконами і веселі маскаради. Другий день присвячують спілкування з батьками та близькими друзями, моляться і просять благословення для успіху нових починань. Третій день нового року несприятливий для візитів, тому його проводять в домашньому колі.
На четвертий день відкриваються підприємства, в честь чого також запускають феєрверки. У 5 і 6 день люди збираються, щоб поласувати традиційними китайськими пельменями. В 7 день, згідно східним переказами, зазначають дату появи на світ першої людини. До 14-го дня, коли закінчується китайський Новий рік, люди ходять в гості і запускають феєрверки. Останній день урочистостей називають Святом ліхтарів. Сім'ї виходять на вулиці з запаленими ліхтарями, запрошуючи заблукалих душ.
Фото: Карнавал китайский Новий рік
У деяких азіатських країнах у цей день відзначають свято закоханих. Дівчата вішають на мандарини записки з номером свого телефону, а вільні чоловіки збирають плоди цитрусових і таким чином можуть знайти свою другу половинку.
Не забудьте загадати бажання на китайський Новий рік, та огненая мавпа обов'язково допоможе його здійснення!