ua en ru

Що нам коштує будинок побудувати: мільярд на реконструкцію Маріїнського - гроші в нікуди

Що нам коштує будинок побудувати: мільярд на реконструкцію Маріїнського - гроші в нікуди Фото: Реконструкція Маріїнського палацу ведеться десятий рік (restplace.com.ua)

Маріїнський палац у центрі Києва у XVIII столітті збудували за 8 років, а в XXI столітті його реконструюють вже десятий рік і за цей час провели лише третину робіт

Реконструкція Маріїнського палацу ведеться з 2007 року. За весь час підрядники проекту встигли виконати третину від запланованих робіт, "розпилявши" бюджетні гроші між "потрібними" людьми. Грошей на все і всіх не вистачило, тому з початку реконструкції кошторис зріс з 428 млн гривень до 1,3 млрд.

Коли реконструкція буде завершена - не знають ні замовники, ні підрядники. Журналістське розслідування про розподіл фінансування реконструкції провели журналісти програми "Наші гроші".

Що нам коштує будинок побудувати: мільярд на реконструкцію Маріїнського - гроші в нікуди

Фото: Розподіл фінансування реконструкції Маріїнського палацу (bihus.info)

Замовником робіт з реставрації церемоніальною резиденції президента України виступає Державне управління справами (ДУС), яке розподілило кошти між трьома державними підприємствами. Найбільша сума дісталася будівельно-монтажного управління, яке розтрощило гроші між 31 приватною фірмою.

У числі субпідрядників, які отримували гроші на реставрацію, виявилися фірми Станіслава Адаменка - він є розробником проекту реставрації і коригує проектну документацію. Крім цього, він є власником авторських прав на проект та затверджує в ньому будь-які зміни. Таким чином, Адаменко отримує бюджетні кошти від ДУС, як директор держпідприємства, а його приватні фірми - бюджетне фінансування від генпідрядника.

Що нам коштує будинок побудувати: мільярд на реконструкцію Маріїнського - гроші в нікуди

Фото: "Розпилювання" коштів на реконструкцію Маріїнського між субпідрядниками (bihus.info)

У списку субпідрядників є також "СНРБВК Укрреставрація"і "Київське міжобласне спеціальне науково-реставраційне проектне управління". Ці дві фірми раніше входили до складу корпорації "Укрреставрація", частина якої була під контролем найближчого оточення Віктора Януковича.

Що нам коштує будинок побудувати: мільярд на реконструкцію Маріїнського - гроші в нікуди

Фото: Станіслав Адаменко відповідає за складання кошторису, та за виконання робіт, і за контроль процесу, якому кінця-краю не видно (bihus.info)

За весь час, станом на березень 2016 року, на реконструкцію Маріїнського витрачено 347 млн грн. У квітні замовник реконструкції та генпідрядник очікують надходження чергового траншу - 95 млн грн, передбачених на реставрацію у бюджеті поточного року. Разом з останньою сумою вартість реконструкції складе вже 442 млн гривень, але цього далеко не достатньо - будувати планують ще років десять, а витратити на це потрібно буде ще мільярд гривень.


"Ця вартість (1,3 млрд) - це ліміт витрат. Якщо не буде інфляційних процесів, то ці кошти будуть зекономлені. Але цього не буде, тому що, якщо давати по 95-100 мільйонів в рік, то попереду ще 10 років роботи", - заявилначальник Управління капітального будівництва і ЖКГ Державного управління справами Василь Можар.

Відпочиньте від обіду, ща смішне розповім. Про маріїнку і півтора мільярда. От ви знаєте, наприклад, що Маріїнський ...

Опубліковано Денисом Бигусом 22 березня 2016 р.

На своїй сторінці у Facebook журналіст і ведучий програми "Наші Гроші" Денис Бігус написав: "Державний замовник реставрації - ні чорта не уявляє, на що він витрачає мільярд. (але ниє, що грошей мало) Від себе додам, що виділені в минулому році 100 мільйонів "розпилили" за 4 місяці". У реконструкції є державний проектант. Той самий мужик, який регулярно править перелік робіт і КОШТОРИС на них, отримує за це пару мільйонів. І його ж фірми подвизаются на реконструкції. Зареєстровані тупо в нього вдома. Будинки, ДУСя! Окститесь, пацани, ви там взагалі берега втратили. І так, розмова з цим главпроектантом - варто послухати (в сюжеті)".

А тим часом "Київзеленбуд" шукає фахівця з білків.