Нардеп судиться з Верховною Радою через недоплачену у зв'язку з АТО зарплатню
Депутат висловив невдоволення тим, що його зарплату урізали через АТО
Народний депутат України з Оппоблоку Василь Німченко подав в суд на ВРУ через недоплачену зарплату. Отримавши незадовільне рішення суду, народний обранець звернувся з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) про скасування рішення судів нижчої інстанції про законність обмеження заробітної плати народного депутата у 2015-2016 роках. Про це з посиланням на прес-службу ВАСУ повідомляє УНІАН.
За даними Єдиного реєстру судових рішень, Німченко встиг програти у цій справі в двох судових інстанціях.
Повідомляється, що спочатку нардеп звернувся в Окружний адміністративний суд Києва з позовом до Апарату Верховної Ради України. Він зажадав стягнути з відповідача 236,566 тис. грн. Зокрема 187,213 тис. грн – це сума недонарахованої та недоплаченої заробітної плати в період з січня 2015-го по березень 2016 року, а 49,331 тис. грн - сума компенсації за несвоєчасно виплачену заробітну плату з урахуванням індексу споживчих цін (індексу інфляції) у період з січня 2015-го по квітень 2017 року.
Окружний адмінсуд Києва 23 червня 2017 відмовив у задоволенні позову.
Але Німченко на цьому не зупинився і звернувся з апеляційною скаргою до Київського апеляційного адмінсуду, який залишив рішення суду першої інстанції в силі.
Потім народний обранець звернувся з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду, який вже прийняв до провадження цю скаргу. При цьому дата судового засідання по цій скарзі ще не визначена.
Варто відзначити, що депутат заперечує кілька розпоряджень голови Верховної Ради щодо обмеження зарплати нардепам до завершення АТО.
Відзначається, що раніше було передбачено, що з 3 серпня 2014 народним депутатам до завершення антитерористичної операції заробітна плата нараховується тільки в розмірі посадового окладу та становить 6,109 тис. грн.
У 2015 році максимальний розмір зарплати народних депутатів було обмежено семи розмірами "мінімалки", тобто з 1 січня 2015 року - 8,526 тис. грн.
Однак з 1 квітня 2015 була встановлена місячна заробітна плата народного депутата України на рівні посадового окладу в розмірі 6,109 тис. грн.
До речі, за даними дослідження, нардепи отримали майже 15 млн гривень на зарплати та відпускні у липні.