ua en ru

Нардепа викрили у дезінформації з приводу загибелі бійця АТО

Нардепа викрили у дезінформації з приводу загибелі бійця АТО Фото: Пістолет (pixabay.com/Zaccaria)

Що стосується мотивів суїциду хлопця, то військовий журналіст послався на версію слідства

Військовослужбовець Держспецзв'язку та захисту інформації Василь Хукало, чия смерть у січні 2017 року приголомшила всю Україну, покінчив життя самогубством. Його не застрелили, як стверджував народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Каплін. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив військовий журналіст і блогер Роман Бочкала, опублікувавши фотодокази.

Як видно на знімках, 26-річний капітан дійсно був убитий пострілом у скроню. Його тіло знайшли в далекому бараці на території військової частини, куди Василь прийшов сам, що підтверджують записи з камер спостереження.

"Ніякого другого або третього пострілів не було. Капліну привиділося, що це вхідний отвір. Хлопець був знайдений з пістолетом, затиснутим у руці. Перед тим як піти з життя, він зняв головний убір і вимкнув радіостанцію. Напередодні питав товариша по службі, як це зробити. Вранці фатального дня Василю видали 16 патронів. Один з двох магазинів був в пістолеті. Залишилося 7 патронів. Балістична експертиза підтвердила - Василя вбив восьмий. На рукаві залишки пороху, сліди крові на місці трагедії", - написав Бочкала.

За його словами, мозок військового візуально цілий. "Якщо б було кілька пострілів, як Каплін стверджує, що його б просто розірвало на шматки", - підкреслив журналіст.

Він також спростував ще одну брехню народного депутата - нібито хлопця вбили за те, що знав про контрабанду зброї в зоні АТО.

"Василь Хукало не був військовим Збройних сил України, як зазначив нардеп. Хукало служив у Державній службі зв'язку і захисту інформації, яка не підпорядкована Міністерству оборони. Її завдання - забезпечувати урядову зв'язок. В зону АТО Василь був відряджений 6 разів. З них двічі був в Дніпропетровській області та чотири-у Донецькій. У бойових зіткненнях не брав участь або інших події, при яких зброя могла бути списано з його подальшим незаконним обігом. За весь час в АТО радіостанція Василя жодного разу не використовувалася. На обліку ВЧ, в якій проходив службу Хукало, тільки 10 автоматів Калашникова і певну кількість пістолетів Макарова. Інвентаризація показала, що за час АТО ні однієї одиниці озброєння втрачено не було", - зазначив Бочкала.

alt

Скріншот поста з facebook.com/bochkala

Що стосується мотивів суїциду здорового хлопця, то військовий журналіст послався на версію слідства. Батько хлопця з родини пішов до іншої жінки. За іронією долі, Василь почав зустрічатися з донькою тієї жінки.

"Це призвело до напружених відносин з матір'ю, яка "втратила" двох чоловіків. Мати намагалася запевнити сина, що він зробив неправильний вибір нареченої. Це видно з смс-листування. У ньому є такі фрази - "мені набридли ці конфлікти", "мабуть, повішуся". А коли Василь дзвонив своїй дівчині з АТО по скайпу, крутив у руках пістолет і обіцяв вирішити проблему "по-чоловічому". В день смерті мати дзвонила йому чотири рази", - додав Бочкала.

alt

Скріншот з поста facebook.com/bochkala

Блогер підкреслив, що у Капліна особистий конфлікт з головою полтавської поліції, і він просто використовував людське горе в своїх аморальних цілях.

alt

Скріншот з поста facebook.com/bochkala

Нагадаємо, що в Україні помер Герой Революції Гідності.