ua en ru

"Нас кинули": Дарницький суд дозволив засипати озеро Качине і продовжити скандальне будівництво на Позняках

"Нас кинули": Дарницький суд дозволив засипати озеро Качине і продовжити скандальне будівництво на Позняках Фото: Люди будуть стояти до останнього! (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Жителі мікрорайону Позняки можуть залишитися без "легких", отримавши нового "сусіда" – висотку на 1,5 тис. квартир

Озеро, яке знаходиться на скандальній ділянці на перетині вулиць Тепловозної та Здолбунівської на Позняках, знову виявилося в центрі столичних подій.

Незліченна кількість заяв і мирних акцій, петиції і навіть звернення народних депутатів не можуть дозволити ситуацію, що виникла близько року тому навколо знищення озера Качине і будівництва на його місці нової житлової висотки.

Мешканці розташованих навколо озера будинків скаржаться, що вже зараз їх мікрорайон нагадує гетто, де ніде розвернутися. Крім того, знищення озера і поява на його місці нової висотки загрожує соціальною і екологічною катастрофою.

23 травня небайдужі жителі Позняків в черговий раз зібралися біля стін Дарницького районного суду, де проходило судове засідання за клопотанням Київської міської прокуратури №2 про арешт земельної ділянки, на якій знаходиться озеро Качине в рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 365 (зловживання службовим становищем) Кримінально-процесуального кодексу.

Активісти вимагали накласти на земельну ділянку арешт, так як на території, де планується забудова, згідно з експертизою, знаходиться природна водойма. Тому підготовчі будівельні роботи тут мають бути припинені. Однак Дарницький суд відхилив вимогу – тепер у підрядника є право продовжувати забудову.

Жителі мікрорайону на Позняках не можуть записати дитину в дитячий сад. Чи То ще буде!

Жители микрорайона на Позняках и озеро Утиное

Фото: Зникнення озера Качине і поява нової житлової висотки тільки посилить соціальну проблему мікрорайону (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Присутні біля стін Дарницького суду жителі пояснюють, що будівництво нового "монстра" загострить і без того складну соціальну проблему скандального мікрорайону на Позняках.

Зараз у шкільних класах налічується по 40 дітей. У дитячий сад практично неможливо потрапити. А адже за будівельним нормам забудовник зобов'язаний брати до уваги інфраструктурний питання. Приміром, забезпечити майбутніх мешканців будинку дитячим садком і школою в радіусі 300 і 500 метрів відповідно. Обов'язково повинна бути парковка. За інформацією, нова висотка, в якій буде проживати мінімум 3 тис. осіб, буде мати у своєму розпорядженні паркінг на 14 місць. Безумовно, цього мало.

"Ситуація критична. Виходить, наші діти позбавлені права на освіту?"

Озеро утиное на Позняках

Фото: Депутатські звернення не рятують (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

"В сусідньому мікрорайоні побудували дитячий садок на 250 місць. А черга вже налічує 600 дітей. І це при тому, що багато будинків ще не заселені. Куди потім ці діти будуть ходити? Така проблема з соціальною інфраструктурою існує на Позняках вже дано. Так давайте її якось вирішувати, а не посилювати! Наприклад, у мікрорайоні навпаки проживає близько 20-30 тис. людей. У них та ж проблема. Людям обіцяли школу, дитсадок, невеликий стадіон, сквер і навіть дитячу поліклініку. У підсумку, на місці всього цього будують черговий ТЦ "Ашан". Забудовники і місцева влада вирішили, що людям всі ці соціальні об'єкти не потрібні", - обурюється Сергій.

Активіст розповів, що жителі мікрорайону, де розташоване озеро Качине, фізично не можуть записати дітей у садочки та школи. Доводиться давати хабарі, якось викручуватися. Але навіть хабарами не завжди вдається вирішити складну ситуацію. Багато возять дітей вчитися в інші райони.

"Ще одне цікаве питання. Коли ми купували тут квартири, нам обіцяли всі необхідні соціальні об'єкти. Вони були зазначені в планах забудовника. І де вони? Виходить, нас теж обдурили. Так чому Кличко захищає тільки постраждалих вкладників "Еліта-Центр"? Ми такі ж ошукані вкладники! І нам навіть звернутися не до кого", - каже Сергій.

Як відомо, забудовники і мерія обіцяє виділити близько 80 квартир ошуканим вкладникам "Еліта-Центр". Саме цим "фактом" столична влада намагається натиснути на совість організаторів мирних акцій протесту.

"Тільки люди чомусь не розумію, що якби наша влада дійсно хотіла дати квартири обдуреним "елітівцям", то вона б вже давно це зробила, а не чекала б 10 років. Їх також обманюють. Зараз людей зіштовхнули лобами – це політика забудовників", - каже активістка, яка боїться називати своє ім'я.

"На наші акції привозять скривджених "елітівців" – бабусь практично одного віку. Виходить, що в "Еліта-Центр" вкладала тільки одна групу населення?", - дивується Сергій.

"Влада забирає в людей останнє – водойми, сквери, ліси"

В новых микрорайонах на Позняках остается все меньше зеленых зон

Фото: У нових мікрорайонах на Позняках залишається все менше зелених зон (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Владислав Бондаренко, який проживає в будинку на А. Ахматової, розповідає, що по вул. Урлівська, 22 навіть обіцяли побудувати водно-оздоровчий комплекс. Більш того, поряд повинна була з'явитися школа мистецтв.

"Однак забудовники поспішають підробляти документи. Озеро Качине засипається. Водно-оздоровчий комплекс з документами перепрофільований, що заборонено одним з постанов ВР від 2006 рік. Та ж доля спіткала дитячий садок на вул. Тальновская, 2. На його місці будуватимуть торговельно-розважальний центр. Сталося використання ділянки не за цільовим призначенням", - говорить Владислав Бондаренко.

Кличко, відповідай за свої слова! А інакше – екологічна катастрофа

Утиное – это естественное озеро, которое входит в целую систему озер Дарницкого района

Фото: Качине – це природне озеро, яке входить в систему озер Дарницького району (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

"Я особисто чув, як Віталій Кличко в рамках своєї передвиборчої кампанії обіцяв залишити озеро жителям мікрорайону Позняки, облаштувавши тут зелену зону", - розчарований активіст Сергій Куценко.

Учасник мирних акцій на захист озера Качиного пояснює, що знищення природної водойми загрожує справжньою екологічною катастрофою.

"Зараз ми проводимо екологічну експертизу (звіт на 200-300 сторінок). Експерти вже неодноразово вказували, що Качине – це озеро, а не якась "калюжа". Старожили кажуть, що Качине і Жандарка колись були одним великим озером, поки не почалося будівництво проспекту Григоренко П.. Ці озера виконують важливу дренажну функцію Дарницького району. Якщо засипати озеро, з'являться нові підземні потоки води, які будуть виходити на поверхню невідомо де і коли. Наприклад, будинок по вулиці Здолбунівська, 11 може першим потрапити під "роздачу". Це дуже небезпечне явище. Вже зараз на автостоянці біля цього будинку з'являються ознаки підтоплення", - говорить Сергій Куценко.

"Ми захищаємо природу, яку наші можновладці знищують невпинно"

Решение Дарницкого суда по делу незаконной застройки на месте озера Утиное

Фото: Рішення Дарницького суду у справі незаконної забудови на місці озера Качине розчарувало активістів та небайдужих жителів Позняків (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Ще одна активістка і мешканка Позняків вказує також на іншу проблему. Дівчина не захотіла називати своє ім'я, так як побоюється можливих загроз з боку забудовників.

"Позняки – "легені" Києва. Тут завжди було дуже зелено. Більш того, численні озера в цьому районі охолоджують повітря, яким ми з вами дихаємо. Сьогодні мікрорайон нагадує гетто з настільки щільною забудовою, що людям просто ніде погуляти. І ось ми дізнаємося, що на місці озера хочуть звести чергову висотку на 1,5 квартир. Потрібно розуміти, що в кожній квартирі буде жити не одна людина, а кілька. Будуть сім'ї з дітьми. Це ще додаткове соціальне навантаження на мікрорайон", - нарікає активістка.

Активістів із захисту озера Качине запрошують "попити чай тет-а-тет"

Мирные акции протеста на месте озера Утиное

Фото: Акції протесту біля озера Качине триватимуть до логічної розв'язки ситуації (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Учасники мирних акцій налякані. Мешканка мікрорайону, юрист Тамара Харчилова підкреслює, що людей залякують, їм погрожують і намагаються підкупити.

"Надходить інформація, що активістам телефонують люди - "представники забудовника". Вони пропонують небайдужим жителям зустрітися тет-а-тет, щоб про щось поговорити. Дзвонять жінкам, оскільки їх легше залякати. Також надходять дзвінки від "юристів забудовника", які відверто пропонують гроші, щоб чоловік пішов з протесту", - говорить Харчилова.

За словами активістки, у столичній мерії пообіцяли створити робочу груп з розслідування ситуації з озером Качине. До групи мають увійти представники громадськості, експерти та активісти. Харчилова підкреслює, що за її даними така група вже створена, але ні її, ні інших представників "опозиції" туди не запросили.

"А ось рішення Дарницького суду тільки погіршить ситуацію. Мирні акції і далі будуть проходити по суботах біля озера Качине", - заявила активістка.

Нещодавно на місці скандальної забудови знову поновилися будівельні роботи. Повідомляється, що 13 травня мер Києва Віталій Кличко, розпорядився відновити роботи з будівництва житлового комплексу.