Нашестя змій: на Прикарпатті активізувалися гадюки
Троє дітей потрапили в реанімацію
На Прикарпатті троє дітей госпіталізовані в лікарні після укусів гадюк. Про це повідомляє ТСН.
Змії нападають уже не тільки в лісі. Плазуни підповзають до будинків місцевих жителів.
Серед постраждалих - 10-річна Адріана, яка була госпіталізована після укусу гадюки. Дівчинка повільно одужує. На змію вона натрапила на городі біля хати. Вона пішла до собаки, оскільки та сильно гавкала. Гадюку на землі не помітила і вона вкусила дитину в стопу.
"Я коли взяла цуценя на руки, вона відкрила рот, засичала і мене вкусила. Біль був таким, ніби сильно обпікся", - розповіла потерпіла.
Стан Адріани був важкий і з районної лікарні її забрали в реанімацію в Івано-Франківськ.
"Яд гадюки звичайної має ще і алергічну дію. У цієї дівчинки якраз так і було. У неї виникла гостра алергічна реакція: впав артеріальний тиск, там серйозні наслідки", - розповів завідувач відділенням анестезіології обласної дитячої лікарні Олег Курташ.
Варто відзначити, що гадюка звичайна - єдина небезпечна змія на Прикарпатті.
"Характерна ознака гадюки - це темний зигзагоподібний малюнок, який проходить по спині. Голова трикутної форми. Ну, і кому пощастить розгледіти зіниці, то у гадюк зіниці вертикальні. У інших змій вони круглі", - пояснив один з кращих знавців земноводних в Україні, кандидат біологічних наук Назар Смирнов.
Вчений вже 15 років вивчає плазунів. Він пояснив, що гадюки найбільше небезпечні навесні - в період розмноження.
"Вона, звичайно, якщо відчуває, що хтось наближається, намагається десь сховатися. В такий час вони просто втрачають цю пильність і можуть дозволити підійти людям до себе. Тому в даний час збільшення частоти укусів буває", - пояснив експерт.
Відео: Троє дітей в реанімації після укусів змій (YouTube / ТСН)
Отрута гадюки звичайної, якщо вчасно і правильно надати допомогу, не смертельна.
Категорично не можна накладати на уражену кінцівку джгути або висмоктувати з рани отруту. Необхідно терміново викликати лікарів.
"Поки їде швидка, батьки повинні накласти якийсь стерильний бинт, замотати цю ранку. Дати знеболююче, яке є в кожній родині. Наприклад, ті ж самі таблетки парацетамолу", - розповів лікар Курташ.
За даними видання, протизміїної сироватки на Прикарпатті зараз немає. Медики рятують пацієнтів за власним протоколом із застосуванням барокамери. Щорічно у лікарів буває до півтора десятка дітей з укусами змій.
"Рекомендують ввести адреналін і везти до спеціалізованого закладу. Обходимося без цієї сироватки, тому що не завжди її можна вводити в перші години, є протипоказання - анафілактичний шок", - розповів головний лікар обласної дитячої лікарні Радислав Котурбаш.
Щоб уникнути укусів, фахівці рекомендують надягати високе взуття для прогулянок в ліс або гори, уважно дивитися під ноги, і перш, ніж сісти, перевірити палицею, чи не сховалася в траві змія.
До речі, в Івано-Франківської області 19-річного хлопця вкусила змія.
Місця для пікніків у Києві на травневі свята (відео: STYLER.rbc.ua)