ua en ru

Спадщина СРСР: експерт назвав найпоширеніші причини булінгу у школах

Спадщина СРСР: експерт назвав найпоширеніші причини булінгу у школах Колаж РБК-Україна

За його словами, однією з причин булінгу є непрофесіоналізм педагогічного складу

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба розповів про булінг в школах та його причини. Про це передає 5 канал.

Він розповів, що в Україні стартує кампанія "Стоп шкільний терор". Кулеба навів шокуючі цифри про цькування дітей в школі. За останніми даними, 8 із 10 українських дітей стикаються з булінгом (цькуванням) у школі. 48% – мовчать про це, а 22% – вважають нормою.

"Так було і за Радянських часів, так є в багатьох країнах. На жаль, Україна сьогодні по насильству – в лідерах. Саме в шкільному, дитячому середовищі", – відзначив експерт.

Однією з причин булінгу Кулеба називає непрофесіоналізм педагогічного складу.

"Недовіра між дитиною та вчителями – шалена. Тому що і вчителі відгородилися, і діти вже бояться щось казати. Статистика й опитування свідчать, що лише 4% довіряють вам (вчителям), щоби прийти і сказати "Мені хтось робить зле". Це говорить про дуже багато. Це говорить про те, що ви не вмієте правильно діяти, коли дитина вам пожалілась на булінг", - сказав уповноважений з прав дитини.

Також Кулеба вказав на інші причини, що безпосередньо впливають на появу булінгу в школах.

"Діти кажуть одне: що булінг є в школі. А експерти говорять, що він виникає з різних причин. По-перше, це те, що діти бачать удома. Якщо вдома є насильство і не виховують дитину, то вона реалізує себе в школі…Тут є багато факторів. Діти дивляться телебачення. Ми на сьогодні можемо сказати, що телебачення провокує булінг. Справді провокує, але на те є батьки, щоб контролювати, що дивиться дитина, зокрема в інтернеті", - розповів експерт

Відео: Шкільне цькування (youtube.com/5канал)

"Жодна країна ще не знайшла рецепту, як захистити дитину від того, що насувається на ці країни. Зокрема – через мережу інтернет", - додав він.

Раніше уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба стверджував, що дисциплінарне стягнення – не достатнє покарання для директора школи, в якій побили семикласника і зламали йому хребет.

У принца Вільяма і Кейт Міддлтон народився син