ua en ru

"Настрій нульовий": жителі окупованих територій розповіли, як святкують Великдень

"Настрій нульовий": жителі окупованих територій розповіли, як святкують Великдень Фото: Донецьк (facebook.com/vseodnr)

Великодній стіл буде дуже скромним

Мешканці окупованого Донецька розповіли, як зустрічають свято Великодня в цьому році. У багатьох настрій нульовий і відчуття безнадії. Про це пише "Сьогодні".

Мешканці Донецька згадують про те, що чотири роки тому, на Великдень, у них ще були надії на те, що ситуація зміниться. А зараз їх не покидає відчуття безнадійності.

"Світле свято, але настрій нульовий. Будемо посміхатися, звичайно, святкувати, але всередині все вже ніби вигоріла. Пам'ятаю, коли була остання крапля: у великодню ніч біля храму в очікуванні освячення пасок стояли кілька камуфляжников з заспокійливими обличчями і зброєю. Це було занадто для мене, і, як я потім дізналася, для багатьох моїх знайомих теж", - розповіла мешканка Донецька Євгенія Шамрай.

Мешканці розповідають, що якщо раніше, комунальники готували місто до свята, прибирали, фарбували, то зараз усього цього немає. Місто стало сірим.

"Раніше поспішали прибрати у дворах, де щось почистити, залатати, а зараз я не бачу нічого подібного. Двірники щось підмітають, але це крапля в морі. Раніше фарбували зупинки, бордюри, урни і лавочки нові ставили в скверах", — розповів місцевий житель Григорій Вешнин.

"Настрій нульовий": жителі окупованих територій розповіли, як святкують Великдень

Фото: Донецьк (facebook.com/vseodnr)

Перед святами нагнітали обстановку чутками про провокації. Жителів Донецька вмовляли не їздити за лінію дотику у святкові дні, так як є ймовірність того, що закриють пункти пропуску і це створити ситуацію для провокацій, у яких прикордонники можуть відкрити вогонь. Таку інформацію поширило "міністерство держбезпеки ЛНР".

Хоча насправді, все навпаки. Згідно з домовленостями Тристоронньої контактної групи, є ймовірність того, що роботу на пунктах пропуску продовжать на дві години в поминальні дні.

І в добавок до всієї цієї гнітючій атмосфері, жителів пригнічують ціни на продукти харчування в окупованих містах.

При тому, що зарплати і пенсії за останній рік практично не зросли, а подекуди навіть зменшилися, зростання цін склало близько 20%. Особливо дивують ціни на яйця, так як в регіоні є дві працюючі птахофабрики. А вартість курячих яєць в перекладі на гривні, становить 26,8-30,4 за десяток.

"Чому такі ціни? Адже, як нам розповідають по телевізору, у нас працюють як мінімум дві птахофабрики, і ціни повинні бути більш демократичними. Але все стає зрозумілим, коли в супермаркеті на ціннику зазначено, що яйця — з Казахстану. Це вже взагалі незрозуміло що!", - зазначила мешканка окупованій Макіївки Людмила Волох.

"Настрій нульовий": жителі окупованих територій розповіли, як святкують Великдень

Фото: Донецьк (facebook.com/vseodnr)

Люди відзначають, що подорожчали практично всі основні продукти харчування: молоко, м'ясо, сири, консервація. Крім того, жителі Донецька воліють купувати українські продукти, так як більшість того, що привозять з Росії – низької якості. Вони називають такі продукти "непотриб". Про великодні столи городяни відгукуються неохоче. Кажуть, що вони будуть такі ж, як і в минулому році – скромними.

Дуже сильно відчувається подорожчання продуктів для тих, кому затримують зарплату. Одна з мешканок Горлівки повідомила, що її чоловікові видали зарплату тільки за січень.

"Чоловікові на шахті позавчора видали півзарплати за січень. Які великодні столи? Ми не знаємо, на скільки треба розтягнути ці копійки — на місяць, два?" -розповіла мешканка Горлівки Юлія.

До речі, над окупованим Донбасом пройшов "дощ" з листівок.