ua en ru

"Назавжди залишиться в серцях": помер творець військової розвідки України (фото)

"Назавжди залишиться в серцях": помер творець військової розвідки України (фото) Фото: свічка (torange.biz)

Він був першим, хто активізував розвідувальну роботу в російському напрямку

У п'ятницю, 11 травня, в 11:00 помер генерал-майор Магаляс Анатолій Юхимович, який разом зі Скіпальським Олександром Олександровичем створював військову розвідку України. Про це повідомив голова Служби зовнішньої розвідки Віктор Гвоздь на своїй сторінці в Facebook.

"Уродженець Тернопільської області, випускник Київського ВОКУ та розвідувальної академії в Москві, все життя присвятив розвідці й на початку незалежності приклав значні зусилля для створення агентурного компонента воєнної розвідки України, за що і постраждав, коли свого часу, розуміючи як професіонал, яку небезпеку становить Росія для молодої країни, активізував розвідувальну роботу в російському напрямку", - сказав він

"Назавжди залишиться в серцях": помер творець військової розвідки України (фото)

Фото: скріншот поста (facebook.com/victor.hvozd)

Більш того, за словами Гвоздя, після звільнення легенда української розвідки займався громадською роботою, працюючи в керівництві Об'єднання ветеранів розвідки.

"Світла пам'ять про Анатолія Юхимовича завжди залишиться в серцях як у ветеранів розвідки, так і в наступних поколіннях офіцерів-розвідників ЗСУ", - підкреслив чиновник.

"Назавжди залишиться в серцях": помер творець військової розвідки України (фото)

Фото: Магаляс Анатолій (facebook.com/victor.hvozd)

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко нагородив орденом "За мужність" III ступеня ветерана Другої світової війни Івана Залужного, якому 10 травня виповнилося 100 років і онук якого загинув зоні проведення ООС.

Слід уточнити, що в серпні 2014-го року онук Івана Залужного – офіцер Іван Гутник-Залужний був убитий терористами на Сході України. Військовий був нагороджений медаллю "За мужність" посмертно.

Як повідомлялося раніше, в столиці Норвегії 11 травня помер Михайло Альперін - відомий джазовий піаніст родом з України. Про це повідомив у своєму профілі у Facebook музикант Андрій Кондаков. Відомо, що на момент смерті музиканта був 61 рік.

Як пройшло 9 травня в парку Слави (video.rbc.ua)