ua en ru

"Знайди мрію, постав перед собою чітку мету – і ти переможеш усе": історія 17-річної Лєри, яка поборола рак

"Знайди мрію, постав перед собою чітку мету – і ти переможеш усе": історія 17-річної Лєри, яка поборола рак Героїня історії (Дмитро Перетрутов)

Разом із БФ "Запорука" ми публікуємо цикл матеріалів "Життя починається знов" про дітей, що перемогли рак

Колись вся Україна збирала кошти на їхнє лікування, а сьогодні вони самі надихають не тільки тих, хто стикнувся зі страшною хворобою, а й усіх українців, які втратили надію на краще.

Коли тобі п’ятнадцять, і ти підбираєш сукню на випускний, щоб нарешті попрощатися зі школою та вирушити підкорювати світ, менше за все ти чекаєш почути від незнайомця у білому халаті: “Вам залишилося жити два місяці”. Ти просто відмовишся у це вірити. У свою хворобу не повірила і Лєра. Поки односельці збирали гроші на її похорон, дівчина вперто повторювала: “Я здорова”. Лєра не збиралася здаватися в неї була мрія, варта боротьби.

“На випускному Лєра була найкрасивішою дівчинкою сукня, пошита на замовлення, туфлі на 15-сантиметрових підборах, – згадує день, який розділив життя родини на “до” і “після”, мама дівчинки Наталя. – Але в якийсь момент я помітила, що моя дитина ледве стоїть на ногах і терпить сильний біль”.

Сумські лікарі почали лікувати Лєру від артриту. Однак біль посилювався, і дівчинку направили на комп’ютерну томографію. “Рак, – сухо констатував лікар. – Вражено велику частину кістки близько 15 сантиметрів. Таке не лікується. Їдьте до Києва і тримайтеся”.

Вражена словами лікаря мама три дні проплакала: “Я зовсім не їла і не спала. Знала лише, що від раку всі помирають, і не розуміла, як це пережити”. Лєра ж була непохитною: “Тобто я помру? Я не хвора. Лікарі помилилися, от побачиш”. Співчуття родичів і знайомих, які дзвонили зі словами підтримки, лише дратувало її.

У Києві дівчина зустріла свого янгола-охоронця – молодого лікаря Михайла Васильовича, який плекав її віру у себе: “Ти особлива, і твій випадок особливий. Не порівнюй себе ні з ким. Тобі встановлять протез, і все буде добре”.

“Перед операцією вони вигнали мене з палати і десь із годину розмовляли, – з посмішкою згадує мама. – Михайло Васильович став для Лєри водночас і батьком, і другом, і психологом. Між ними і досі сильний зв’язок”.

Незважаючи на підтримку мами і лікаря, одна річ не давала Лєрі спокійно спати. Вона, дівчина модельної зовнішності, мріяла про кар’єру телеведучої. А коли побачила дітей після ендопротезування, то злякалася, що решту життя шкутильгатиме, а її ноги будуть понівечені шрамами.

Наступного ж дня після операції дівчина встала на милиці, чим шокувала лікарів і навіть маму. Через біль і сльози вона кожного дня займалася з реабілітологом “Запоруки”. Дівчина навіть брала ключі від тренажерної зали і вечорами працювала самостійно. Паралельно Лєра вивчала англійську, щоб підготуватися до вступу у коледж.

“Якщо ти комусь скажеш, що я інвалід, я цього не пробачу, – одного разу сказала Лєра мамі. – Я одужаю, піду вчитися на журналістику і жодного дня не сидітиму вдома без діла”.

Під час лікування Лєра несподівано відкрила у собі талант до малювання. Все завдяки волонтерам із “Запоруки”: “Кожного четверга до нас приходили художники. Всі стіни палати, одяг були у фарбі олійній, акриловій… Ані біль, ані погані аналізи не могли змусити мене пропустити урок. Це було моє натхнення, яке, наче ковток свіжого повітря, повертало мене до життя!”

Через рік боротьби Лєра одужала і вступила до коледжу. Вона викреслила період лікування зі своїх думок і живе повноцінним життям: навчається у художній школі, грає на фортепіано, займається фотографією і готується до ЗНО.

Якщо зустріти дівчину сьогодні, неможливо здогадатися, що у неї в нозі ендопротез. Сусіди з рідного села у Сумській області досі не вірять своїм очам, коли бачать, як Лєра впевнено і гордо крокує вулицею. Вона довела всім: дитячий рак – це не вирок. “Знайди мрію, постав перед собою чітку мету – і ти переможеш усе”, – з вогнем в очах ділиться своїм найціннішим життєвим досвідом Лєра.

Допоможіть Центру “Дача” та БФ “Запорука” й надалі дарувати дітям віру в майбутнє і робити так, щоб дітей, які перемогли рак, ставало більше – перераховуйте кошти на сайті zaporuka.org.ua або станьте дачним волонтером.