ua en ru

"Не дочекаєтеся": Ганапольський прокоментував скандал навколо своєї заяви про квоти

"Не дочекаєтеся": Ганапольський прокоментував скандал навколо своєї заяви про квоти Фото: Матвій Ганапольський (apostrophe.ua)

"Я вважаю, що така ситуація може бути ситуацією тиску відносно мене. Для мене мова в моїй програмі - це питання не ідеологічний, а художній"

Відомий журналіст, теле- і радіоведучий Матвій Ганапольський заявив, що його заяву про намір залишити український телеефір у разі прийняття закону про україномовні квоти неправильно зрозуміли. Про це журналіст повідомив у своєму блозі на сайті видання "Обозреватель".

"Верховна Рада може приймати який завгодно закон і абиякі завгодно квоти. Це право Верховної Ради. У мене жодних сумнівів з цього нема. Будь ласка, представники народу можуть приймати абиякі закони, нема проблем. Щодо моєї роботи, то вона керується не законами Верховної Ради, а моїм контрактом з телевізійним каналом", - зазначив Ганапольський.

Журналіст додав, що його неправильно цитували.

"Я не мав на увазі, що не мають права вводити квоти. Будь ласка, це не проблема, це питання Верховної Ради, як законодавчого органу. Але є інше питання. Як співвідносяться і будуть впливати ці нові рамки і нові стандарти на конкретно мою програму. Тобто не взагалі, а на конкретно мою програму. Бо я у своїй роботі керуюсь не вказівками Верховної Ради, а конкретним контрактом з моєю компанією", - сказав він.

Ганапольський також нагадав, що його ранкова програма йде українською мовою, а вечірня - російською.

"Але якщо з’явиться якась людина, яка мені буде говорити, що російська мова виключається із користування, бо є якийсь відсоток "більше" або "менше", я буду вважати це злісним втручанням у мою роботу, як ведучого і припиню контракт. Поки що до мене ніхто не підходив. От мій точний і адекватний коментар", - підкреслив він.

Крім того, ведучий заявив, що Віталій Портников перекрутив його слова.

"Що стосується пана Портникова, чудового журналіста, який перевернув мої слова, бо, звичайно, я не казав, що якщо введуть якийсь відсоток, то я покину свою роботу, відповідаю російською мовою - "не дождетесь"... Пан Портников правильно зауважив, що я вільно спілкуюсь і українською і російською мовами. Але він сказав, що я не хочу спілкуватись українською мовою через відсутність патріотизму. Хотілося б, щоб пан Портников побачив мої ефіри, як я розмовляю українською мовою і зробив висновок", - підсумував Ганапольський.

До речі, соцмережі обговорюють гучний заява Ганапольського.