ua en ru

"Не треба екстремізму": доктор Комаровський висловився про загартовування дітей

"Не треба екстремізму": доктор Комаровський висловився про загартовування дітей Фото: Загартовування немовлят (RitaE/pixabay.com)

Доктор Комаровський пояснив, що по-справжньому загартовує дітей

Відомий український лікар і ведучий Євген Комаровський розповів, чому не варто загартовувати новонароджених дітей. Про це він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Instagram.

Доктор Комаровський вважає, що новонароджена дитина володіє вродженою здатністю до умов навколишнього середовища.

"Стабільність цих умов, наприклад, постійна і аж ніяк не низька температура повітря, тепла вода, стерильна їжа, ретельне усунення контактів з рухомим повітрям (вітер) призводить до того, що вроджені механізми адаптації відключаються за непотрібністю", - написав Комаровський і додав, що саме стабільність зовнішніх фізичних факторів є чи не головним проявом батьківської любові.

Євген Комаровський попередив, що всі фізичні фактори, такі як, рух повітря, який іменують страшним словом "протяг", температура в кімнаті +17 °С – не є для людини екстремальними і не стають джерелом підвищеної небезпеки.

Відомий педіатр вважає, що подібних явищ не тільки не варто уникати, але і потрібно створювати спеціально, наприклад, контрасти температур повітря і води, щоб використати всі можливості для максимального по тривалості контакту з природними чинниками природи,

Крім того, Коморовський порекомендував побільше гуляти в будь-яку погоду і утриматися від екстремізму

"Не треба екстремізму! Не треба занурювати дітей в ополонку, не треба годинами тримати їх на сонці і зовсім не обов'язково бігати по снігу босоніж", - порекомендував лікар.

"Не треба екстремізму": доктор Комаровський висловився про загартовування дітей

Скріншот поста (instagram.com/doctor_komarovskiy)

А нещодавно, відомий медик прокоментував активні заняття спортом дітьми.

Відомий український лікар і ведучий Євген Комаровський вважає, що заняття спортом в маленькому віці дитині не потрібні.

"Я скажу вам страшну річ – я не рекомендую дітям займатися спортом взагалі. Тому що часто-густо слово спорт – це спорт високих досягнень, коли ви хочете, щоб ваша дитина був чемпіоном. Зрозумійте, я як лікар хотів, щоб діти отримували велику кількість фізичних навантажень, і для мене набагато комфортніше буде, якщо дитина буде займатися фізкультурою кожен день, але сьогодні – футбол, завтра – плавання, післязавтра – теніс і так далі. Тобто дитині необхідні різноманітні фізичні навантаження. Професійний спорт до теми здоров'я дітей не має ніякого відношення. Я б хотів, щоб спорт був на свіжому повітрі. Футбол, легка атлетика, теніс, бадмінтон – це чудово", - сказав Комаровський.

До речі, доктор Комаровський розповів, чи потрібно робити щеплення від грипу.