ua en ru

"Не свято говорите?": у мережі гостро відреагували на висловлювання В'ятровича про дивізію "Галичина"

"Не свято говорите?": у мережі гостро відреагували на висловлювання В'ятровича про дивізію "Галичина" Фото: (facebook.com/volodymyr.viatrovych)

Володимир В'ятрович у соціальній мережі написав, що річниця створення дивізії "Галичина" – не свято

На думку скандального історика, Радянський Союз і Третій Рейх однаково сприймали українців, а їх підходи різнилися лише раціональним ставленням німців до витрати людських ресурсів. Таку думку висловив В'ятрович у себе в Facebook. Потрібно відзначити, що багатьох передплатників історика це обурило.

"Річниця створення Ваффен СС дивізії "Галичина" - не свято для українців. В німецькій та радянських арміях у Другій світовій українці сприймалися однаково - як гарматне м‘ясо. Різниця лиш в тому, що мобілізованих до дивізії «Галичина» вишколювали рік перш ніж кинути у бій, а новобранців Червної армії часто кидали у м‘ясорубку відразу. Але то не через любов німців до українців - вони лиш раціонально використовували людські ресурси, яких мали менше за росіян", – написав глава Інституту національної пам'яті.

"Не свято говорите?": у мережі гостро відреагували на висловлювання В'ятровича про дивізію "Галичина"Скріншот поста облікового запису facebook.com/volodymyr.viatrovych

Публікація українського історика, голови Інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, присвячена створенню дивізії Ваффен СС "Галичина", обурила користувачів соціальних мереж. Багато коментаторів в корені не погодилися з думкою, представленим Володимиром В'ятровичем.

"Однозначно не згоден. Люди боролися з москалями і ми повинні шанувати цей день так само", — висловив загальну думку користувач Ілля Лазоркін.

"Не свято говорите?": у мережі гостро відреагували на висловлювання В'ятровича про дивізію "Галичина"Скріншот коментарів поста облікового запису facebook.com/volodymyr.viatrovych

Нагадаємо, раніше Володимир В'ятрович різко висловився проти переведення української мови на латиницю. Він заявив, що це може посприяти русифікації в Україні, так як багатьох російськомовних, які бажають перейти на українську, тільки латинські букви відлякнуть.