"Не розкрутили б і пивний ларьок": відомий журналіст розвіяв головний міф про олігархів

"Не розкрутили б і пивний ларьок": відомий журналіст розвіяв головний міф про олігархів
Фото: Олігархія (Колаж РБК-Україна)

"Вони крадуть, грубо кажучи, рубль, а віддають три копійки. І ще одну — на благодійність, тим, у кого це рубль вкрали", - вважає блогер

Відомий журналіст Айдер Муждабаєв пояснив, чому олігархи на пострадянському просторі не круті бізнесмени, а злодії. Про це він пише в Facebook.

"Пострадянській людині все-таки вбили в голову, що олігарх — це такий дуже великий і впливовий бізнесмен. Але це брехня, олігарх — це злодій, тому що всі сверхсостояния в б.СРСР зроблені виключно на переливанні державних (бюджетних) коштів (власності) у приватні руки. Я підкреслюю — всі. Винятків немає", - стверджує Муждабаєв.

За його словами, мало хто з них дійсно здатний вести бізнес.

"Олігархи — не підприємці, а злочинці, вони в більшості своїй інтелектуально настільки прості, що не могли б заснувати жодну сучасну прибуткову компанію. А більшість з нуля не розкрутило б і пивний ларьок. Розповіді про їх якусь обдарованість, обраність — абсолютний, ними ж і придуманий міф. Вони не більш обдаровані, ніж будь-який перехожий на вулиці, зате більш безсовісні. Ніякої прибутку державі/народу вони не приносять. Вони крадуть, грубо кажучи, рубль, а віддають три копійки. І ще одну — на благодійність, тим, у кого це рубль вкрали", - каже блогер.

"Не розкрутили б і пивний ларьок": відомий журналіст розвіяв головний міф про олігархів

Скріншот поста облікового запису facebook.com/ayder.muzhdabaev

"Думаю, важко знайти більшого антикомуніста, антилевака, ніж я, але мені не здається, що посадка і націоналізація станів олігархів — це "відняти і поділити". Немає. Це — "знешкодити злочинця і повернути вкрадене господарям". Неправильно називати це люмпенством, соціалістичними замашками. В такому випадку скоро з'ясується, що американські фінансові влади — головні люмпени і соціалісти в світі", - завершив він.

До речі, журналіст розповів всю правду про "боротьбу" з незаконним видобутком бурштину.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся