ua en ru

"Не всі повернулися": звільнений боєць розповів, як українці зуміли вижити в полоні (відео)

"Не всі повернулися": звільнений боєць розповів, як українці зуміли вижити в полоні (відео) Скріншот: Олексій Кириченко (youtube радіо Свобода Україна)

Чоловік розповів про досвід спілкування з бойовиками

Олексій Кириченко, який брав участь у боях за Савур-Могилу в Донецькій області і був захоплений бойовиками в вересні 2014 року, подякував усім, хто доклав свої зусилля для звільнення українських заручників.

"Ми, всі полонені в Макіївці, вранці ще їли баланду, а потім 6 годин їхали в автозаку. Дуже важко повірити, що все це відбувається насправді. Я хочу подякувати нашу владу, президента, весь наш уряд, духовну владу. Саме це єдність дало той результат, що нас звільнили. Для мене це дійсно хвилюючий день. Але радість неповна – не всі хлопці повернулися сюди", - сказав Кириченко.

Чоловік розповів про досвід спілкування з бойовиками.

"Я дуже багато спілкувався з сепаратистами. Я ніколи не приховував своїх поглядів. І я ніяк не міг зрозуміти, чому люди серйозно переконують мене, що... Вони не розуміють, що поганого зробив Ленін. Мене на повному серйозі переконували, що Сталін - це свята людина, і показували православні ікони зі Сталіним. Для мене це незрозуміло. Ви знаєте, я бачу, я відчуваю серцем, що Україна ще недостатньо покаялася за гріх комунізму", - говорить він.

"І мені здається, якби люди це усвідомили - я не кажу про Росію, хоча б у нас такої біди, яка сталася на Донбасі і в Криму, її просто не було б", - додав Кириченко.

Олексій розповідає, як його побратимам допомагала віра в Бога.

"Я бачив хлопців, які по-справжньому знаходили Бога. Я бачив людей, які своїми молитвами здійснювали диво. Я бачив людей, які... Ви знаєте, у нас дуже багато хлопців там кинули палити. Вони взялися за фізкультуру. Я бачив людей, які почали писати просто чудові вірші. Хтось почав займатися іноземними мовами. І, ви знаєте, я бачу, наскільки великий, наскільки потужний потенціал нашої нації, якщо таке дійсно відбувається", - згадує боєць.

За його словами, незважаючи на всі труднощі полону, деякі люди зуміли там розкритися і стали єдиною родиною.

Олексій Кириченко до війни був підприємцем і знаходився в полоні у бойовиків 1 212 днів.

Відео: Олексій Кириченко (youtube.comТелеканал Прямий)

Нагадаємо, що звільнений із заручників "ДНР" відомий український історик, релігієзнавець, викладач Ігор Козловський розповів про своє перебування в полоні.