ua en ru

"Незграбна фігура мови": Влада РФ прокоментували інцидент з Астаховим

"Незграбна фігура мови": Влада РФ прокоментували інцидент з Астаховим Фото: Павло Астахов (ridus.ru)

Слідчий комітет РФ Дмитро Пєсков відреагували на питання дитячого омбудсмена, яка вижила у трагедії на Сямозере дівчинці про те, "як поплавали"

Офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін прокоментував інцидент, причиною якого стали слова уповноваженого при президентові Російської Федерації з прав дитини Павла Астахова, повідомляє Life.

"Ми вже давно поставили запитання "Як поплавали?" тим, хто безпосередньо відправив і супроводжував дітей в цьому смертельному плаванні. І слідчі, на відміну від омбудсмена, застосовують будь-які психологічні прийоми при бесіді з дітьми виключно в тандемі з кваліфікованими психологами", — заявив Маркін.

Інцидент прокоментував прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, який заявив, що не можна говорити про якийсь сарказм з боку Астахова, повідомляє "Лента".

"В даному випадку просто пропонував би не роздмухувати. Природно, ні про яке сарказмі або ще про що-то мова не йде. Це, напевно, просто незграбна фігура мови і не більше того", — припустив Пісків.

Сам же Астахов виправдовує свою поведінку тим, що фразу вирвали з контексту і вона не передає весь характер розмови.

Грубо вирвана із загального надзвичайно складного психологічно і морально розмови з потерпілими дівчатками фраза абсолютно не передає характеру цієї бесіди. З дівчатками-підлітками, які пережили жахливий ПП, наляканими, ледь вижили в боротьбі зі стихією - дуже складно налагодити контакт, і перш ніж ставити важливі питання, від яких залежить, чи вдасться визначити винних і чи понесуть вони покарання, треба спробувати говорити на їх мові. З ними не можна говорити гробовим голосом і з похмурим виглядом вимагати фактів. Це вірний шлях налякати їх ще більше і остаточно втратити контакт. Є психологічні прийоми, які допомагають розкрити наляканої дитини і дати йому можливість виговоритися, виплеснути емоції, що вкрай необхідно таким дітям. Рекомендація професійних психологів - РОЗМОВЛЯТИ МАКСИМАЛЬНО В ПОЗИТИВНОМУ КЛЮЧІ. Це дуже складно. Сумно, що з цими дівчатками так досі ще й не поговорили слідчі і ретельно не попрацювали психологи. А ми поговорили дуже докладно і відверто. І дуже багато відкрилося. А коли я вже йшов вони не відпускали мене, дали багато корисної інформації, яка буде використана в рамках розслідування і ще дещо що попросили вже особисто... Але це, на жаль, залишилося ЗА КАДРОМ і мабуть не дуже цікавило тих, хто встановлював цей "сенсаційний" сюжет... Тим більше, що весь розмова відбувалася в присутності мами і бабусі дівчаток і лікарів. І НІХТО не висловив ні краплі невдоволення. Розмова був вкрай емоційний для всіх присутніх, не тільки для дівчинок, але й для мене.

Фото опубліковано Павло Астахов (@rfdeti)

"Грубо вирвана із загального надзвичайно складного психологічно і морально розмови з потерпілими дівчатками фраза абсолютно не передає характеру цієї бесіди. З дівчатками-підлітками, які пережили жахливий ПП, наляканими, ледь вижили в боротьбі зі стихією - дуже складно налагодити контакт, і перш ніж ставити важливі питання, від яких залежить, чи вдасться визначити винних і чи понесуть вони покарання, треба спробувати говорити їх мовою", — написав він у своєму Instagram.

Раніше уповноважений з прав дитини Павло Астахов з посмішкою на обличчі поцікавився у вижила в трагедії дівчинки "як поплавали". Питання викликало масу невдоволення в мережі.