ua en ru

Необхідно подолати "вузьконормативний" контекст розуміння природи прав та інтересів дитини, - експерт

Необхідно подолати "вузьконормативний" контекст розуміння природи прав та інтересів дитини, - експерт Фото: Експерт розповів про права дитини (izent.ru)

Всеукраїнський тиждень права в Україні щороку проходить напередодні всесвітнього Дня прав людини

Удосконалення існуючих механізмів забезпечення прав, свобод та законних інтересів дитини – одне із завдань, про які йшлося на Урочистому відкритті Всеукраїнського тижня права 5 грудня 2016 року.

На думку фахівців, однією з ключових проблем на сьогодні є спроби характеризувати "феномен" дитинства лише з точки зору юридичної складової вітчизняної культури, не враховуючи при цьому моральних та інших історично-обумовлених соціокультурних особливостей розвитку сучасного українського суспільства.

За словами завідувача відділу теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Наталії Оніщенко, існують окремі прогалини в законодавстві, які не дають змогу ефективно забезпечувати права та інтереси дитини, а також зміцнювати такий важливий соціальний інститут, як сім’я.

"Поза увагою залишається коло питань, пов’язаних з правовим статусом дитини, її правами, свободами, законними інтересами та обов’язками тощо, які потребують доктринального дослідження. Наприклад, дослідження феномену дитинства в контексті культурно-цивілізаційного розвитку суспільства; дослідження взаємозв’язку та взаємодії правового статусу дитини з особливостями суспільної та релігійної моралі на прикладі вітчизняного і зарубіжного досвіду тощо" – відзначає фахівець.

На її думку, для того, щоб покращити ситуацію та унеможливити зловживання з боку уповноважених органів та посадових осіб при кваліфікації відповідних діянь як такі, що спрямовані на порушення прав та інтересів дитини, необхідно доповнити Закон України "Про охорону дитинства" поняттям "законний інтерес дитини", ключовою ознакою якого має бути те, що він може бути спрямований лише на досягнення дитиною повноцінного фізичного, інтелектуального, культурного і соціального розвитку з урахуванням традиційних моральних засад суспільства.

Нагадаємо, Всеукраїнський тиждень права в Україні щороку проходить напередодні всесвітнього Дня прав людини – міжнародного свята, який за пропозицією Генеральної асамблеї ООН відзначається 10 грудня.

Нагадаємо, в Києві горе-мати залишила дітей у квартирі на дев'ять днів: хлопчик не вижив.