Невакцинованим дітям забороняється відвідувати школи і садки: що їм робити
Не всі батьки готові погоджуватися на вакцинацію своїх дітей
Міністерство охорони здоров'я повідомило, що діти, які не отримали всі щеплення за держкалендарем, не можуть відвідувати школи і дитячі сади. У разі, якщо дитина має медичні протипоказання на вакцинацію, він повинен перейти на індивідуальний графік навчання. Про це повідомляє ТСН.
Мама першокласниці Маргарити розповіла, що не вакцинувала свою дочку в шість років від кору, краснухи і паротиту, оскільки зараз вона хвора і до цього теж хворіла, а ще принципово не вакцинує дітей від кашлюку та гепатиту В. "Є мами, які відмовляються. Я на себе таку відповідальність взяти не можу. Кожні батьки піклуються про свою дитину і тільки вони вирішують, чи потрібні їм щеплення", - прокоментували батьки.
Скріншот відео (youtube.com/ТСН)
Медичних протипоказань, які не давали б робити вакцину дитині, мало – це вроджений імунодефіцит, ВІЛ-інфекція, хронічні захворювання в гострій стадії або алергія на компоненти вакцини.
Відео: youtube.com/ТСН
Для нещеплених дітей органи влади повинні організувати альтернативне навчання. У дитини повинні бути всі щеплення згідно з офіційним календарем. У кожного є карта імунізації, її слід перевірити. Якщо вона порожня – індивідуальний календар може зробити педіатр. Якщо є пропуски, треба відновити вакцинацію, але з того моменту, на якому зупинилися щеплення.
Скріншот відео (youtube.com/ТСН)
"Кір, краснуха, паротит, кашлюк і навіть дифтерія – епідемічна ситуація щодо цих хвороб в Україні загрозлива. А на початку нового року тільки загострюються. Тому зараз найкращий час перевірити карту імунізації своєї дитини", - повідомили в ТСН.
Нагадаємо, за даними Міністерства охорони здоров'я, сезон грипу в Україні почнеться вже зовсім скоро. Повідомляється, які штами будуть циркулювати, коли їх чекати і скільки буде коштувати вакцина.
Раніше у Дніпрі в школі №62, що по вулиці Будівельників, 26 сталося масове отруєння дітей.
Рекомендуємо до перегляду:
Відео: Як діти зустрічають початок навчального року