ua en ru

Новіков розповів про єдиний спосіб допомогти Сенцову

Новіков розповів про єдиний спосіб допомогти Сенцову Фото: Ілля Новіков (РБК-Україна)

Ілля Новиков пояснив, чому те, що Путін назвав прізвище Сенцова, це не дуже добре

Широкий обмін полоненими - єдиний спосіб допомогти українському режисеру Олегу Сенцову, якого незаконно утримують на території РФ. Таку думку висловив відомий російський адвокат Ілля Новіков в інтерв'ю Styler.

"Ми бачили, як Росія діє в ситуації, коли у когось із засуджених українців є російський паспорт. Не важливо - чи добровільно він виданий або нав'язаний, як було з Сенцовим. Це було передбачувано, що росіяни зайняли таку позицію: "це наш чоловік, нічого йому сидіти на чужині, нехай сидить на батьківщині". Це не новина. Але новиною було те, що Путін прокоментував ситуацію з Сенцовим, назвавши його прізвище. І це погана новина. Це може бути не дуже зрозуміло в Україні, але в Росії добре відомо: коли Путін називає когось за прізвищем, то для цієї людини все або дуже добре, або дуже погано. Дивлячись, який контекст", - сказав Новіков.

За словами адвоката, навіть з Надією Савченко "не було так погано в свій час".

"Тому що коли Путін говорив про Савченко, то говорив окольно: "суд розбереться, суд прийме рішення". А про Сенцова він сказав вже в минулому часі. У мене, чесно кажучи, немає хороших ідей, як допомогти в ситуації Олега. Тільки, може, якщо буде великий обмін. Український МЗС вже давно озвучував ідею про те, що повинен бути широкий обмін. Але я поки зовсім не бачу, що Росія до цього готова", - резюмував він.

Раніше Новіков розповів, як інформаційна кампанія допомогла звільнити Савченка.