ua en ru

Новіков розповів про проблеми звільнення "в'язнів Кремля"

Новіков розповів про проблеми звільнення "в'язнів Кремля" Фото: Ілля Новіков (РБК-Україна)

Адвокат Ілля Новіков розповів, чи можуть працювати якісь способи крім обміну

Україна не використовує ті можливості, які їй дає нагріта, наелектризована громадська думка Росії. Про це сказав відомий російський адвокат Ілля Новіков в інтерв'ю Styler.

"Зараз там скрізь в кіосках продаються футболки, на яких - "Путін", "Не смішіть мої Іскандери", ну і так далі. Та є серед них "чудова" майка з особою Путіна і фразою "Ми своїх не кидаємо". Російське суспільство підготовлено до такої думки, нехай це брехня і пропаганда. Теза "своїх не кидаємо" в їх свідомості щільно присутня. І якщо б це суспільство дізналося, що в харківському СІЗО сидить якийсь, умовно кажучи, сепаратист Вася, який штурмував адміністрацію, то, бути може, це суспільство виявило б до нього інтерес. А це може пробудити інтерес у Путіна поміняти Васю на когось з українців: на Сенцова, на Карпюка, на Клиха - на кого завгодно", - сказав Новіков.

Він зазначив, що обмін Надії Савченко пройшов "гладко", тому що його підготували інформаційно.

"Вата" була готова сприйняти тезу, що можна віддати вбивцю за "наших хлопців". А другий обмін набагато меншим піаром супроводжувався. Але тоді все одно говорили, що вагітна жінка мучиться в одеському СІЗО, і її треба теж звільняти", - пояснив адвокат.

Новіков також підкреслив, що в історії не було інших працюючих прикладів звільнення засуджених у Росії, крім обміну.

"Ми змушені говорити про обмін як про те єдиний спосіб, який тричі спрацював. І при цьому ми бачили, що під час тих обмінів, які реально пройшли - Савченко на двох ГРУшників, Афанасьєва і Солошенко на трьох сепаратистів - Україна щоразу "програвала на курсі". Ви отримували менше людей, ніж віддавали", - зауважив він.

До речі, Новіков розповів про єдиний спосіб допомогти Сенцову.