ua en ru

Новий фейк: Міноборони РФ зганьбилося з доказом співпраці США з ІДІЛ

Новий фейк: Міноборони РФ зганьбилося з доказом співпраці США з ІДІЛ ІДІЛ (скріншот відео Al Joumhouria)

Інші фотографії виявилися фейковими

Міністерство оборони Росії попалося на новому фейку. На цей раз воно використовувало в якості доказів співпраці США з терористами ІДІЛ кадри з комп'ютерної гри, видавши їх за оригінальні фотографії.

14 листопада російське оборонне відомство розмістило у соцмережі пост з твердженням, що в його розпорядження надійшло "незаперечне підтвердження" забезпечення Сполученими Штатами прикриття боєздатних загонів ІДІЛ для використання їх просування американських інтересів на Близькому Сході.

Після того, як стало зрозуміло, що російські військові попалися на фейку, Міноборони видалило скандальний пост з Twitter.

Картинка, яку російське Міноборони видає за фото автомобільної колони ІДІЛ, яка 9 листопада нібито виходила з Абу-Кемаль в бік російсько-сирійської кордону, виявилася скріншотом гри AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron - Convoy engagement.

Новий фейк: Міноборони РФ зганьбилося з доказом співпраці США з ІДІЛСкріншот (facebook.com/oldLentach)

Новий фейк: Міноборони РФ зганьбилося з доказом співпраці США з ІДІЛНовий фейк: Міноборони РФ зганьбилося з доказом співпраці США з ІДІЛНовий фейк: Міноборони РФ зганьбилося з доказом співпраці США з ІДІЛСкріншот (facebook.com/oldLentach)

Російський блогер Ілля Варламов зауважив, що фейкову новину Міністерства оборони РФ дивним чином зникла з Медіаметрикса.

"Це топ Медіаметрикса за 10 хвилин. Бачите хоч одну новину про Міноборони і скрін з гри?А вони там були))) Мабуть, не винесла душа Клименко...", - написав блогер, прикріпивши скріншот.

Новий фейк: Міноборони РФ зганьбилося з доказом співпраці США з ІДІЛСкріншот (facebook.com/varlamov)

Нагадаємо, що у мережі викрили черговий фейк російської пропаганди.