Новий рік 2017: вихідні дні в Україні

STYLERLIFE        09.11.2016 - 13:20
Фото: Новорічні свята 2017 (saga.ua)
Фото: Новорічні свята 2017 (saga.ua)

Січневі свята 2017 для українців в цілому триватимуть 11 днів

Довгоочікувані і улюблені зимові свята вже не за горами. Однак, вихідні на Новий рік 2017 не будуть дуже затяжними.

Українців на початку наступного року очікує по три безперервних дня відпочинку: з 31 грудня по 2 січня 2017 включно, а також на Різдво - з 7-го по 9-е січня. Скільки всього вихідних буде в перший місяць нового року і виробничий календар робочого часу в січні дізнайтеся у нас на Styler.

Новорічні свята 2017: як відпочиваємо в січні

Повідомлення про те, скільки вихідних на Новий рік буде в Україні в 2017-му році, опубліковано на сайті Мінсоцполітики.

Згідно ст. 73 Кодексу законів про працю, в січні 2017 року офіційними святковими днями є Новий рік - 1 січня (неділя) і Різдво Христове -7 січня (субота). Так як ці дні припадають на вихідні, для працюючих по п'ятиденному графіку з'являться додаткові дні відпочинку на початку тижня (перенесення вихідного на наступний день після святкового для створення сприятливих умов святкування та раціонального використання робочого часу частина 3 ст. 67 КЗпП України).

Таким чином, вихідний з неділі 1 січня переноситься на понеділок 2 січня. На Різдво українці відпочиватимуть з суботи 7-го січня по понеділок 9 січня, а вже з 10 січня почнуться робочі будні.

Календар свят в січні 2017Фото: Календар свят в січні 2017 (buhoblik.org.ua)

Варто відзначити, що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, і роботодавець має право самостійно приймати рішення про встановлення вихідних днів на новий рік на підприємстві.

Вихідні на Новий рік в Україні: виробничий календар робочого часу

Відповідно до рекомендацій Міністерства соціальної політики України, виробничий календар на січень 2017 роки для трудящих за графіком 40 годин роботи в тиждень виглядає наступним чином:

  • Загальна кількість календарних днів: 31
  • Кількість офіційних святкових днів: 2 (1-е і 7-е січня)
  • Кількість вихідних: 9
  • Кількість робочих днів 20
  • Кількість днів, в які робота не проводиться: 11
  • Скорочений робочий день: 1
  • Загальна тривалість робочого часу в січні 2017: 159 годин

Згідно із законом, передсвятковий робочий день для трудящих по п'ятиденному графіку повинен бути скорочений на одну годину. У січні 2017 року ця П'ятниця 6 січня - Святвечір перед Різдвом Христовим.

Які ще свята будуть в січні

Офіційні вихідні на Новий рік 2017 Україна - тільки 1 і 7 січня, проте великою популярністю користується і Новий рік за старим стилем. 14 січня не є державним святом, але в наступному році він потрапляє на суботу, тому українці зможуть дозволити собі зазначити його за традиціями під бій годинника опівночі.

Свята січняФото: Свята січня (gody.ru)

Серед січневих свят також Хрещення (19 січня), День соборності України (22 січня), День студента (25 січня) та інші. Однак ці дні не є офіційними вихідними.

On Top