"Треба розбиратися, а не піаритися": Мочанов відреагував на повернення полонених українців
Він вважає, що кожен полонений повинен пройти фільтрацію через контррозвідку
Відомий український автогонщик і журналіст Олексій Мочанов прокоментував повернення 73 українців з полону бойовиків. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.
На тлі загальної ейфорії і позитивних емоцій від цієї події, Мочанов подивився на ситуацію з іншого боку.
Сам Олексій зізнається, що тема, яку він піднімає - зовсім не новорічна, не святкова, "слизька" і "тонка", "вибухонебезпечна" і електорально неприваблива.
"Обмін. Полоненими. Військовополоненими у відсутність війни. Вчора застосовували 74/306. Урочисто. Голосно. Помпезно. Зворушливо. Хлопців повернули. Під Новий рік, як під ялинку. Деякі провели в полоні, у висновку 3,5 року. Як під Савур-Могилою потрапили - так і перебували під вартою у ворога. Все це час. З літа 2014-го, практично весь термін Президента Порошенко, "мотаючи" свій термін, як він "мотав" свій", - пише журналіст.
Мочанов звернув увагу на те, що тема полону більш ніж "хитка", "слизька", "душна", "липка", як і сам полон.
"Хто потрапив в полон в бою, без свідомості, пораненим, виходячи з оточення або виконуючи бойове завдання. Буває. Хтось сам здався, вирішивши, що так буде простіше. Хтось напився і заснув, буває всяке. Хтось залетів сам, а хтось проспав, потрапив і занапастив пацанів, своїх, на позиції, в бліндажі або на взводном опорному пункті. Врятувався полоном, а хлопці загинули. Хто тепер герой, а хто зрадник і дезертир? Спробуй розберися", - зазначив Олексій.
За його словами, зараз потрібно розібратися в цьому, при всій повазі до військових, полоненим і з усім розумінням до більш ніж непростим розкладів і обставинами.
Журналіст вважає, що хлопці ще самі не особливо представляють, в яку країну повернулися, що відбувається, які "розклади", адже йшли вони навесні-влітку по мобілізації та на контракт з України, яка сильно змінилася з тих пір, не в кращу сторону.
У процесу обміну полоненими є певний протокол, алгоритм, нюанси і тонкощі.
"Як би ми не цінували кожного нашого воїна - потрібно розуміти, що в полоні були вони в певних особливих умов утримання. Зрозуміло їх морально-психологічний стан. Потрібно видиратися, повертатися, втягуватися. І не через стакан, а по науці і правильно. З психологами та сім'єю, з товаришами по службі, які готові взяти участь у ресоціалізації колишніх полонених. Обмін не повинен бути взагалі предметом піару на чужій в'язниці", - говорить він.
"Через пару тижнів кожен полонений повинен пройти фільтрацію через контррозвідку. Таке життя, і нікуди від цього не дінешся. З'ясуються обставини полону, реальні, не зі слів полоненого, а зі свідчень товаришів по службі і офіцерів, тих, хто залишився живий", - вважає Мочанов.
Олексій надав інформацію, що одного полоненого бійця звинувачують у тому, що він напився і потрапив у полон, чим спровокував загибель своїх товаришів по службі на позиції.
"відео інтерв'ю боєць Анатолій Кучер з Житомира сам зізнається, що неодноразово напивався горілкою після конфліктів з командирами і очікувано був знижений на посаді, переведений в сусіднє підрозділ, де і отчудил", - пише журналіст.
"Його погибщим соратникам-соротникам не надавали таких почестей, як Кучеру після полону. Ситуація? Так. І так по кожному окремому конкретному випадку. Потрібно розбиратися. А не піаритися. Це питання не терпить театральності, постановок, режисури, авансцени і вдячного партеру з балконом", - зазначив Олексій Мочанов.
Нагадаємо, що Мочанов розповів, що є проблемою нинішньої влади.